3 suplementy wspomagające odchudzanie dla kobiet

suple

Chcesz zrzucić zbędne kilogramy i pozbyć się nadmiaru tłuszczyku z brzucha, ud czy pośladków? Wobec tego z pewnością zdajesz sobie sprawę z tego, że zdrowe odżywianie i aktywność fizyczna są niezbędne w realizacji tego celu. Żeby go szybciej osiągnąć, wspomóż się sprawdzonymi, skutecznymi i bezpiecznymi suplementami diety. Poniżej przedstawiamy 3 produkty, którym warto zaufać.

1. Green tea

Zielona herbata słynie z właściwości odchudzających, dlatego suplementy, które ją zawierają, pomogą Ci w wyrzeźbieniu szczupłej, jędrnej sylwetki. Sięgając po nie regularnie, dostarczasz organizmowi dużej dawki polifenoli, katechin i EGCG (galusan epigalokatechiny) – związków, które hamują wzrost tkanki tłuszczowej w organizmie. Z kolei tanina powoduje podwyższenie termogenezy, w rezultacie czego spala ono więcej kalorii bez żadnego dodatkowego wysiłku. EGCG (galusan epigalokatechiny) dodatkowo przyspiesza procesy przemiany materii, co również podwyższa wydatki energetyczne organizmu i sprzyja odchudzaniu.

Oprócz właściwości odchudzających suplementy zawierające zieloną herbatę wykazują działanie antyoksydacyjne, a więc przyczyniają się do usunięcia wolnych rodników z organizmu. Również stan skóry poprawia się dzięki specyfikom oznaczonym jako green tea. Zaobserwowano także korzystny ich wpływ na funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego.

2. Coleus forskohlii

Suplementy mające w składzie ekstrakt z pokrzywy indyjskiej (coleus forskohlii) również cieszą się popularnością ze względu na skuteczne wsparcie odchudzania. Ich działanie polega m.in. na przyspieszeniu metabolizmu tłuszczów i podkręceniu przemiany materii. Sięgając po suplementy diety korzystające z właściwości pokrzywy indyjskiej, pośrednio zmusza się organizm do tego, żeby w większym stopniu czerpał energię z komórek tłuszczowych, dzięki czemu wolniej zamieniają się one w tkankę tłuszczową. Inną korzyścią jest mniejsze łaknienie, do którego doprowadza ekstrakt z pokrzywy indyjskiej.

Co jeszcze oprócz działania odchudzającego mają suplementy zawierające wyciąg z coleus forskohlii? Warto zwrócić uwagę na to, że wzmacniają odporność organizmu, a także przyczynia się do obniżenia stężenia glukozy we krwi, więc można je stosować w leczeniu i profilaktyce cukrzycy.

3. Green coffee

Niepalona, zielona, naturalna kawa, na bazie której tworzy się suplementy diety, wykazuje się wieloma cechami pożądanymi z punktu widzenia osób odchudzających się. Ich systematyczne stosowanie przyczynia się bowiem do przyspieszenia metabolizmu, co ułatwia zrzucanie zbędnych kilogramów. To zasługa obecności w składzie katechin i polifenoli, czyli związków występujących też w suplementach typu green tea. Jeśli chodzi o green coffee, dodatkowym atutem tego ekstraktu jest redukcja łaknienia, dzięki czemu traci się ochotę na podjadanie pomiędzy posiłkami.

Polecamy również artykuł na temat białka

Artykuł powstał przy współpracy z www.sfd.pl

Dodaj komentarz