Bomba witaminowa w soku owocowym

owoce

Nikomu nie trzeba uświadamiać, jak zbawienne dla zdrowia są soki wyciśnięte ze świeżych owoców. Sprzętów do wykonywania tej czynności jest na rynku cała masa, grunt w tym, aby wybrać nie tylko najlepszy, ale też taki, który będzie dopasowany do Twoich potrzeb. Na początku odpowiedz sobie na pytanie ile masz funduszy na zakup wyciskarki do owoców. Są to sprzęty w bardzo zróżnicowanych cenach, od trzydziestu paru złotych do potężnych sum. Liczą się funkcje maszyny oraz firma, co nie zawsze idzie w parze z ceną (o czym trzeba pamiętać).

Na uwagę zasługują tanie wyciskarki do owoców. Jeśli nie szukasz super urządzenia i zadowolisz się porcją świeżego soku z cytryny czy pomarańczy, takie urządzenie o niewielkich gabarytach odegra swoją rolę wyśmienicie. Zazwyczaj takie wyciskarki mają małą moc, nie czerpią więc dużej ilości prądu. Składają się z sitka, którego zadaniem jest zatrzymywanie miąższu i pestek przed dostaniem się do kubeczka. Jeżeli kupisz urządzenie o większej pojemności, wtedy przygotujesz bez problemu jednorazowo sok dla całej rodziny. Na uwagę zasługują takie wyciskarki https://www.meru.pl/wyciskarki-do-owocow.html, których cena stoi na dobrym poziomie w stosunku do ich jakości.

Kolejnym wyborem może być droższa rzecz, czyli wyciskarko-sokowirówka, posiadająca więcej funkcji. Zrobisz za jej pomocą nie tylko sok, ale tez smoothie i smaczne koktajle. Jest to sprzęt wolnoobrotowy, co sprawia, że miąższ zostaje zachowany (inaczej więc niż w wyciskarkach szybkoobrotowych). Wolniejsze obroty miażdżą owoce powoli, dlatego zachowuje się więcej substancji odżywczych. Ma też trochę większą moc, rzędu 150 W oraz lepsze parametry techniczne (silnik ciszej pracuje itd.). Zazwyczaj łatwo się ja czyści, często dołączona jest do sprzętu szczoteczka do mycia.

Dlaczego warto pić soki?

Zawarty w nich cukier nie jest tak obciążający dla organizmu, jak ten wypełniający słodycze. Jest to fruktoza, przyswajalna znacznie wolniej niż sacharoza zawarta w cukrze białym, co znaczy, że nie jest tak tucząca. Owoce zawierają w sobie dużo błonnika, który jak wiadomo jest bardzo skuteczny przy odchudzaniu, ze względu an właściwości absorpcyjne wody. Dużo jest w nich także witamin, minerałów i aminokwasów, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Soki owocowe są bardzo szybko przyswajalne przez organizm, więc nie obciążają go.

Niezależnie jaką kupisz wyciskarkę. Ważne, aby za jej pomocą wyczarowywać pyszne, zdrowe soki.

Dodaj komentarz