Catering dietetyczny – dieta dopasowana do Twoich potrzeb

warzywa

Sposób żywienia wpływa na całe nasze życie – na to, jak wyglądamy i jak się czujemy. To, czy samodzielnie przygotowujemy posiłki, czy też korzystamy z restauracji albo cateringu dietetycznego mówi również wiele na temat przebiegu naszego dnia oraz ilości czasu wolnego. Z tego powodu nie warto zmuszać się do spożywania potraw, których zdecydowanie nie lubimy, które nie są korzystne dla naszego zdrowia, nie pomagają w utrzymaniu prawidłowej sylwetki, a ponadto ich przygotowanie zajmuje zdecydowanie zbyt wiele czasu. Warto natomiast wybrać dietę dostosowaną do indywidulanych potrzeb, taką jaką oferuje catering dietetyczny.

Na czym polega dieta pudełkowa?

Usługę cateringu dietetycznego nazywa się także dietą pudełkową, a wszystko za sprawą pudełek, w jakich trafiają do nas posiłki. Pudełka są higieniczne, bezpieczne i wygodne. Można z nich korzystać w domu, pracy, na uczelni. Dzięki temu zawsze mamy pod ręką wartościowy, smaczny i gotowy do spożycia posiłek.

Catering dietetyczny Warszawa polega właśnie na tym, że każdego dnia otrzymujemy pod wskazany adres pudełka z posiłkami na cały dzień. To, jakie to będą posiłki, zależy od naszych indywidulanych upodobań. Firmy cateringowe oferują diety różnego rodzaju, np. dla osób, które chcą się odżywiać w sposób podobny do naszych przodków (dieta paleo), dla wegetarian, osób trenujących sporty siłowo-wytrzymałościowe i wiele innych. Warto wspomnieć, że w ofercie niektórych firm znajdują się także diety dla osób cierpiących na różnorodne dolegliwości, diabetyków, czy też osób z alergiami pokarmowymi.

Co więcej, dieta pudełkowa składa się z posiłków o określonej kaloryczności. To klient decyduje, ile kalorii chce spożyć w ciągu dnia. Oczywiście wcześniej może się skonsultować z dietetykiem zatrudnionym przez firmę cateringową. Z tej możliwości powinni skorzystać wszyscy ci, którzy chcą zdrowo zrzucić zbędne kilogramy.

Catering dietetyczny i jego zalety

Największą zaletą diety pudełkowej jest fakt dopasowania do potrzeb klienta, jego stylu życia, stanu zdrowia, zapotrzebowania energetycznego, a nawet upodobań kulinarnych. Co prawda klient nie wie, jakie posiłki otrzyma kolejnego dnia, więc teoretycznie trudno mówić o dopasowaniu do upodobań kulinarnych. Z drugiej jednak strony wiele firm cateringowych pyta wprost, jakich produktów klient nie chce spożywać w diecie. Poza tym warto przetestować diety pudełkowe od kilku firm, by wybrać tę, co do której zyskamy pewność, że zawsze dostarcza smaczne posiłki.

Catering dietetyczny (sprawdź ofertę firmy LightDiet) znacznie ułatwia życie. Klient firmy cateringowej nie musi odwiedzać sklepów spożywczych, ani spędzać długich godzin nad przygotowywaniem posiłków. Nie musi także tracić czasu nad poszukiwaniem lokalu, w którym mógłby spożyć smaczny i zdrowy posiłek. Niezależnie od tego, w jakim miejscu się znajduje i jak bardzo jest zapracowany, zawsze ma przy sobie wartościowe pożywienie.

Jeśli mowa o zaletach cateringu dietetycznego, warto także wspomnieć o możliwości zgubienia zbędnych kilogramów. Klient zamawia dietę, która zawiera odpowiednią dla niego ilość kalorii. Nie musi zatem liczyć kalorii ani samodzielnie przygotowywać dietetycznych posiłków. Ponadto, dzięki regularnym posiłkom, wyeliminowane zostają napady wilczego głodu, jak i pokusa podjadania.

Dodaj komentarz