Co ma do zaoferowania implantologia?

dentysta

Nawet jeśli ktoś dba o swoje uzębienie i nie opuszcza wizyt kontrolnych u stomatologa, może mieć w przyszłości problem z utratą jednego czy większego liczby zębów, chociażby na skutek wybicia czy ukruszenia. Nawet nieleczona próchnica może przyczynić się do utraty uzębienia, nie mówiąc już o nieprzyjemnych dolegliwościach. Na szczęście nie trzeba borykać się z lukami w uzębieniu, co jest nie tylko problemem estetycznym, ale też utrudniającym prawidłowe rozdrabnianie pokarmu i mającym negatywny wpływ na pozostałe zęby. Z pomocą przychodzą implanty zębowe.

Czy warto zdecydować się na implanty zębów?

Rozwój technologii i postęp współczesnej stomatologii sprawił, że można cieszyć się pełnym uzębieniem do późnych lat starości. Nawet w przypadku całkowitej utraty uzębienia, można wstawić implanty zębowe, które świetnie imitują prawdziwe zęby i pełnią ich funkcje. Implantolog Katowice jest w stanie perfekcyjnie dopasować implanty do indywidualnych potrzeb, oczekiwań i preferencji pacjenta. Dzięki temu może się on cieszyć nienagannym uśmiechem, co wpływa korzystnie na jego atrakcyjność i ułatwia codzienne funkcjonowanie. Implant stomatologiczny pełni taką samą funkcję jak naturalny ząb. Jego korzeń wykonany jest z tytanu, co przekłada się na ogromną wytrzymałość. Dzięki implantom możliwe stało się odbudowanie nie tylko jednego zęba ale wszystkich.

Na korzyść implantów stomatologicznych przemawia ich trwałość i niezawodność. Obecnie jest to najbardziej optymalne rozwiązanie, jeśli chodzi o zastępstwo dla utraconych zębów. Zarówno kolorystykę, jak i kształt implantu można idealnie dopasować do wyglądu pozostałych zębów, dzięki czemu bardzo trudno jest odróżnić go od naturalnego zęba. Oczywiście może zdarzyć się tak, że implant się nie przyjmie, ale taka sytuacja zdarza się stosunkowo rzadko. Duży wpływ na to ma wiedza i umiejętności implantologia. Znaczenie ma także dobór odpowiedniego implantu, właściwa implantoprotetyka, stan zdrowia pacjenta i kondycja kości w jamie ustnej oraz postępowanie pozabiegowe. Na implanty zębowe można zdecydować się nawet przy wadach zgryzu, wąskich przestrzeniach międzyzębowych i zaniku kości.

Artykuł powstał we współpracy z smigiel.net

Dodaj komentarz