Ćwiczenia z gumami oporowymi w domu

guma

Gumy oporowe do ćwiczeń to jeden z elementarnych przyrządów crossfitowych, które z powodzeniem możemy nie tylko zabrać do domu, ale w zasadzie wszędzie. Gumy mogą stanowić element treningu biegacza, możne je bowiem zwinąć i włożyć do kieszonki lub po prostu trzymać w ręce.

Możesz zabierać je ze sobą na siłownię, by urozmaicić sobie treningi. Możliwości jest bardzo dużo. Poniżej przedstawimy wam kilka fajnych ćwiczeń, które dzięki gumom fitness można wykonywać w domu.

Ćwiczenia na mięśnie brzucha

Istnieje wiele ćwiczeń na mięśnie brzucha, które może wykonywać w domu, od najprostszych brzuszków, po skłony i półprzysiady. Wiele z tych prostych ćwiczeń można bardzo łatwo urozmaicić i dodać większego obciążenia poprzez włączenie do ćwiczeń gumy oporowej. Jej głównym zadaniem jest stawiać większy opór mięśniom.

Aby wykonać ćwiczenia na mięśnie brzuch a użyciem gumy oporowej usiądź na podłodze i pochyl się lekko do tyłu. Wyprostuj nogi. Gumę umieść na wysokości śródstopia dłonie połóż z tyłu głowy. Jednocześnie wykonuj skręty tułowia do kolan, a kolana przyciągaj do łokci. Raz prawa noga i lewa ręka, raz lewa ręka i prawa noga. Wykonaj po 15 powtórzeń w trzech seriach. Ćwiczenie to można z powodzeniem wykonywać bez taśm, jednak gumy fitness zwiększają intensywność ćwiczenia, podczas którego trenowane są mięśnie brzucha.

Wzmacnianie pasma biodroweo-piszczelowego

Gumy do ćwiczeń mogą wspomóc także ćwiczenia pasa biodrowe-piszczelowego, które wykonywane są z pozycji bocznej, leżącej. Klatka piersiowa powinna być otwarta, mięśnie brzucha napięte. Ugnij nogi i wysuń je do przodu. Stopy powinny być złączone. Taśmę załóż na wysokości ud. Górną nogę podnieś do góry, otwierając biodra. Pamiętaj, by trzymać je przyklejone do podłogi, opuść nogę. Ćwiczenia wykonuj powoli, tak aby mięśnie intensywnie pracowały.

Uda i pośladki

Z gumą na wysokości ud połóż się na plechach. Ugnij nogi, biodra unieś do góry. Ciężar ciała niech spoczywa na piętach Pośladki oraz brzuch trzymaj mocno napięte. W tej pozycji rozszerzaj kolana i wracaj do pozycji wyjściowej. Rób to bardzo powoli tak, by czuć, jak pracują mięśnie w udach i pośladkach. Zrób około 15 powtórzeń w trzech seriach.

Ćwiczenia z użyciem gumy do ćwiczeń zdecydowanie bardziej upodobały sobie kobiety. Głównie dlatego, że dzięki nim możliwe jest ćwiczenie tych części ciała, które są najważniejsze dla kobiet, czyli brzucha, nóg, pośladków. Ponadto gumy crossfit można używać w domu, zajmuje bardzo mało miejsca, nie potrzebuje specjalnych warunków do przechowywania, jest zatem świetnym akcesorium dla kobiet po ciąży. Mogą zacząć ćwiczenia w zasadzie tuż po urodzeniu dziecka, ponieważ nie są to bardzo inwazyjne ćwiczenia, a dodatkowo można z nimi trenować nawet kilka razy dziennie po kilkanaście minut. Z pewnością te akcesoria znajdą swoje zastosowanie wśród tych, którzy szukają tanie i wygodnego sposobu na rozwinięcie swoich ćwiczeń. Drogi sprzęt i zaawansowane treningi nie są potrzebne, zwłaszcza jeśli głównym celem jest popraw kondycji i jędrności ciała. Taśmy do crossfitu to potrafią, i to dzięki minimalnemu nakładowi finansowemu.

Dodaj komentarz