Czemu warto zdecydować się na sportowy stanik?

joga

Dobrze dobrana bielizna nie wywołuje uczucia dyskomfortu podczas ćwiczeń. Piersi będą natomiast dobrze podtrzymane. Wiele kobiet ma świadomość, że do ćwiczeń potrzebny jest oddzielny zestaw ubrań. Najważniejszym argumentem przemawiającym za zakupem stanika sportowego jest po prostu wygoda.

Co zapewni stanik sportowy?

Komfort użytkowania to nie jedyny argument przemawiający za zakupem sportowego stanika. Bardzo ważne jest również zachowanie urody i zdrowia piersi. Podczas sportu piersi są narażone na duże wstrząsy, które mogą osłabiać mięśnie i powodować opadanie piersi. Wymagają wysokiej jakości stabilizacji, której nie zapewni zwykły biustonosz noszony na co dzień. Kobiece piersi tworzą tkanka tłuszczowa, skóra i tkanka łączna. Nie da się ich zatem wyćwiczyć, ponieważ nie posiadają mięśni. Lekarze informują, że piersi są jedynym fragmentem ciała, na który ćwiczenia mają negatywny wpływ. Ćwicząc w zwykłym staniku stracimy jędrność i elastyczność piersi, które nie wrócą już do poprzednich kształtów. Możliwe są także bóle kręgosłupa, dlatego wybór odpowiedniego stanika jest niezwykle ważny.

Co wyróżnia staniki sportowe?

Budowa tego rodzaju stanika jest bardzo odmienna od zwykłej codziennej bielizny. W stanikach sportowych nie znajdziemy wstawek z koronki czy kolorowych kokardek. Produkt ten ma być po prostu wygodny i praktyczny. Będzie więc bardziej zabudowany, a wyglądem bardziej przypomina krótki top niż stanik. W sklepach internetowych znajdziemy ogromny wybór modeli, które są atrakcyjne wizualnie i kobiece. Nawet podczas treningu kobieta może wyglądać seksownie i czuć się kobieco. Część modeli jest wyposażona w specjalne fiszbiny oddzielające dwie piersi od siebie. Sprawdzą się szczególnie podczas biegania i redukują ruchy piersi. Produkty są wykonane z materiałów funkcyjnych zapewniających oddychanie. Wysokiej jakości materiał nie powoduje również podrażnień.

Jak wybrać rozmiar?

Rozmiar stanika powinniśmy wybierać podobnie jak zwykły biustonosz. Piersi powinny mieścić się w miseczkach, a fiszbiny mają przylegać do piersi. Przed wybraniem rozmiaru musimy zmierzyć obwód w biuście i pod biustem. U większości kobiet stanik sportowy będzie miał ten sam rozmiar co codzienna bielizna. Obwód stanika nie może być zbyt mały, ponieważ podczas ćwiczeń głęboko oddychamy. Miseczki nie powinny być zbyt duże, aby ograniczyć ruch piersi. Przejrzyste tabele rozmiarów w sklepach internetowych pozwolą na bardzo łatwy wybór rozmiaru.

Na forum https://internetnews.net.pl/forum/ znajdziemy inne porady dotyczące wyboru ubrań i bielizny.

Dodaj komentarz