Czy nurkowanie to dobry pomysł na odchudzanie?

nurkowaniwe

Nurkowanie jest tym sportem, który obecnie zyskuje coraz mocniej na swojej popularności. Nurkować można w wielu różnych miejscach. Ciekawe akweny wodne znajdują się nie tylko w odległych krajach, egzotycznych wodach. Nurkowanie może być fascynujące także w naszym kraju. Mamy wiele zbiorników wodnych, jezior, a nawet rzek, w których z powodzeniem można zejść pod wodę i zobaczyć ten niezwykły świat. Żeby móc w pełni korzystać z dobrodziejstw podwodnego świata, warto jest odbyć specjalny kurs nurkowania. Warto dodać, że najczęściej kursy nurkowania odbywają się na imprezach wyjazdowych. Można w ten sposób zatem pozyskać niezbędne umiejętności oraz uprawnienia i jednocześnie też przeżyć przygodę życia.

Nurkowanie i sprawność fizyczna

Zasadniczo nurkowanie to sport, który wymaga odwagi, wymaga bardzo dobrego przygotowania kondycyjnego. Jednocześnie też jest to sport, w którym możemy rozwinąć swoje umiejętności oraz znacznie poprawić kondycję. Dzięki tej aktywności fizycznej można mówić o wzmocnieniu różnych partii mięśni. Mowa jest o:

– stawie skokowym,

– mięśniach łydek,

– mięśni nóg,

– mięśni ramion,

– mięśni grzbietu.

Bardzo wiele zależy w tym względzie od rodzaju użytych płetw. Mówiąc o nurkowaniu, należy także wskazać na to, że pływa się z pewnym obciążeniem. To przekłada się na większą pracę mięśni.

Nurkowanie i spalanie kalorii

Nurkowanie jest tym sportem, w którym mamy również do czynienia ze zwiększonym spalaniem kalorii. Dzięki temu jest to aktywność, która pozwala zrealizować różne cele. Ponadto też można mówić tutaj o czymś, co pozwala wysmuklić sylwetkę ciała. Ilość spalanych kalorii w bezpośredni sposób zależy od wagi ciała danej osoby. Zakłada się, że osoba o wadze 70 kg może w ciągu godziny nurkowania spalić około 490 kalorii. Ponadto również następuje zwiększenie zjawiska zapotrzebowania kalorycznego. W przypadku mężczyzn może ono dochodzić do 3456 kcal na dzień, a w odniesieniu do kobiet mówimy o zwiększeniu zapotrzebowania kalorycznego o około 2911 kcal. Ilość spalanych kalorii podczas godzinnego nurkowania można porównać do godziny i 45 minut jazdy na rowerze, 27 minut szybkiego biegania, 41 minut pływania stylem klasycznym czy też 14 godzin i jednej minuty leżenia.

Nurkowanie jest aktywnością fizyczną, która łączy w sobie wiele różnych korzyści. Dostępność do kursów, do coraz większej ilości ciekawych miejsc do nurkowania powoduje, że jest to sport coraz popularniejszy. Jeżeli zatem ktoś ma odwagę, powinien spróbować swoich sił pod wodą.

Polecamy kurs nurkowania w Krakowie. Warto zapisać się i przekonać o dobroczynnej skuteczności w odchudzaniu.

Dodaj komentarz