Czy warto jeździć na deskorolce?

Deskorolki maja swój renesans. W każdym dobrym sklepie sportowym można dostać wymarzona deskę w wybrany kolorze i określonych parametrach technicznych. Producenci prześcigają się w wymyślaniu nowych rozwiązań, dzięki którym jazda staje się jeszcze bardziej komfortowa i przynosi wiele frajdy.

Czy deskorolka jest dla ciebie?

Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie, czy tego typu aktywność fizyczna byłaby dla ciebie czymś, co będzie dawać ci dużo dobrej zabawy i radości z treningu. Deskorolka to nie tylko tricki, szybka jazda, ale też sposób na spędzanie wolnego czasu i dbanie o swoją sylwetkę. Niezależnie więc czy masz lat 5 czy 30, w każdym wieku jeżdżenie na dece przynosi dużo korzyści zdrowotnych, oczywiście jeśli opanujesz jazdę i nie zaliczasz co chwila bolesnych upadków. Na początku warto więc wybrać mniej zaawansowaną technicznie deskorolkę, aby doskonale opanować technikę jazdy. Jak zostało wyżej wspomniane wybór® jest ogromny, co widać choćby na przykładzie oferty tego sklepu https://deskshop.pl/sprzet-na-lad/deskorolka

Jeździj na zdrowie

Niektórym wydaje się, że jazda na desce to żaden trening, ale nie jest to prawda. To ciągłe balansowanie ciałem, utrzymywanie równowagi, schylanie się i prostowanie, wykonywanie tricków w powietrzu, odpychanie jedną nogą podczas, gdy druga noga utrzymuje ciężar ciała. Dzięki jeździe na desce rozwiniesz cały gorset mięśniowy – a przede wszystkim mięśnie głębokie i stabilizujące, spalisz nadliczbowe kilogramy, wyrzeźbisz ciało, poprawisz koordynację ruchową oraz rozwiniesz zmysł równowagi.  Jak widać, jest to wspaniała zabawa, która oprócz radości z jazdy przynosi wiele dobrego dla kondycji fizycznej.

Dlaczego warto ?

Jest jeszcze kilka innych powodów, dla których warto rozwijać umiejętność jazdy na desce. Przede wszystkim wyrabiasz swój niepowtarzalny styl szusowania na deskorolce. Tysiące powtórzeń, ćwiczeń i uczenia się na błędach, pozwoli wypracować ci płynną jazdę, charakterystyczną tylko dla ciebie. Nauczysz się także wielu naturalnych ruchów, rozluźnisz ciało i poczujesz się wyjątkowo. Następna ważna kwestia to koordynacja ruchowa górnej części ciała z dolną. Taka umiejętność będzie się przekładać na inne aktywności sportowe, np. na taniec, lekkoatletykę itp. Nie można oczywiście zapomnieć o strefie psychiki – jazda na deskorolce wymaga nieustannego skupiana uwagi. Zapomnisz więc o stresie i złym samopoczuciu, kiedy jeździsz na desce. Chwilowa utrata skupienia, wszelkie rozproszenie zazwyczaj kończy się bolesnym upadkiem.

Reasumując, nie jest to może sport dla każdego, ale jeśli masz w sobie smykałkę do tego typu aktywności i lubisz czuć wiatr we włosach podczas treningu, deskorolka jest dla ciebie idealna. Na początku kup najprostszą deskę, a później stopniowo inwestuj w sprzęt, na którym wykonasz trudniejsze ewolucje i bezpiecznie zjedziesz z dużej górki.

Dodaj komentarz