Czysta woda, źródłem zdrowego życia

woda

Woda jest podstawą życia. To ona między innymi reguluje ciśnienie tętnicze krwi, oczyszcza organizm z toksyn, utrzymuje odpowiednią temperaturę ciała. Woda stanowi około 60-70% masy ciała człowieka, a jej niedobory bardzo szybko dają o sobie znać poprzez pogorszenie stanu zdrowia i funkcjonowania organizmu. Sucha skóra, trudności z koncentracją, bóle głowy, zaburzenia pamięci, suchość błon śluzowych to tylko niektóre z objawów deficytów wody w organizmie. Aby nasze ciało działało sprawnie, a samopoczucie było dobre, powinniśmy spożywać minimum 2 litry wody dziennie, a jeżeli prowadzimy bardzo aktywny tryb życia, cierpimy na choroby nerek, a także w czasie dużego upału, podaż wody powinna być znacznie większa.

Czysta woda zdrowia doda

Aby w 100% korzystać z dobrodziejstw wody, trzeba zadbać o to, aby była ona czysta i zawierała odpowiednie minerały, tak aby zamiast pomagać, nie szkodziła. Najprostszym rozwiązaniem wydaje się kupno wody mineralnej lub źródlanej w sklepie, jednak na dłuższą metę jest ono uciążliwe, kosztowne, a także niekorzystne dla środowiska. Istnieje znacznie lepsze rozwiązanie, które pozwoli cieszyć się zdrową czystą wodą we własnym domu, bez konieczności regularnego jej dokupowania i magazynowania plastików w domu. Zakup profesjonalnego filtra do wody rozwiąże problem raz na zawsze i pozwoli czerpać korzyści ze zdrowej, czystej wody we własnym domu.

Domowe filtry do wody

Wiele ujęć wody, z których dostarczana jest ona do domów, nie spełnia wymogów, aby można było pić ją prosto z kranu bez uprzedniego gotowania. Nawet jeżeli spełnia, to często woda jest bardzo twarda, co nie zawsze pozytywnie wpływa na nasz organizm, a zupełnie nie służy sprzętom domowym, na których osadza się kamień, w wyniku czego przestają one poprawnie funkcjonować. Istnieje dwa rozwiązania. Jednym z nich, jest montaż filtra, który będzie filtrował wodę na cały dom/mieszkanie. Jest to jednak bardzo kosztowne rozwiązanie i wymagające wielu przeróbek instalacji wodnokanalizacyjnej, niekiedy bywa wręcz niemożliwe, jeżeli nie zostało to przewidziane na etapie projektowania budynku/mieszkania. Znacznie tańszym, prostszym a bardzo skutecznym rozwiązaniem jest zakup dzbanka filtrującego wodę z wymiennymi wkładami.

Dzbanek filtrujący — czysta woda w zasięgu ręki

Na rynku jest dostępne mnóstwo różnego rodzaju dzbanków filtrujących, które mają na celu niwelowanie z wody metali ciężkich oraz innych szkodliwych substancji. Filtry do wody dafi – https://aquamelior.pl/pl/filtr-wody-do-dzbankow-dafi-classic.html, to jedne z tych, które oferują naprawdę niesamowite efekty za bardzo przystępną cenę. W ofercie filtrów dafi znajdziemy standardowe dzbanki, które usuwają szkodliwe substancje psujące smak i zapach wody, ale również takie, które dodatkowo wzbogacają wodę o dobroczynne minerały, działające pozytywnie na nasz organizm, na przykład w magnez, niezbędny do prawidłowej pracy mózgu. Zakup dzbanka filtrującego do wody dafi to koszt kilkudziesięciu złotych, natomiast koszt filtrów wymiennych to koszt rzędu kilkunastu złotych. Cena jest naprawdę niewielka względem korzyści, jakie daje stosowanie filtrowanej wody.

Dodaj komentarz