Depilacja laserowa po ciąży jest możliwa, jednak zalecane jest odczekanie kilku miesięcy w celu wyrównania gospodarki hormonalnej organizmu kobiety. Kiedy warto więc rozpocząć tego rodzaju zabiegi po urodzeniu dziecka?
Depilacja laserowa
Depilacja laserowa we Wrocławiu i Warszawie to zabieg, który wymaga odpowiedniego przygotowania ze strony klienta jak i wykluczenia przeciwwskazań tuż przed zabiegiem wspólnie z kosmetologiem. Oznacza to, że wykonywanie zabiegów depilacji laserowej odbywa się wyłącznie u zdrowych osób oraz przy odpowiednio przygotowanych włosach, które chcemy usunąć.
Depilacja laserowa we Wrocławiu i Warszawie laserem Mediostar Next Pro to zabieg trwałej redukcji owłosienia wykorzystujący dwie wiązki światła 810 i 940 nm, które wzajemnie się uzupełniają dając jeszcze lepsze efekty terapii. Światło lasera w bezpośrednim kontakcie ze skórą przekształca się w energię cieplną, która dociera do skóry właściwej na głębokość cebulek włosów.
Tam prowadzi do ich trwałego zniszczenia, dzięki czemu włosy samodzielnie wypadają po 10-14 dniach od momentu przeprowadzenia zabiegu. Warto podkreślić, że oprócz redukcji owłosienia, podczas zabiegów depilacji laserowej dochodzi do osłabienia struktury włosów, a także do spowolnienia procesu ich wzrostu.
Wskazówka
Aby zapewnić trwałe efekty gładkiej oraz zadbanej skóry na lata zaleca się wykonać 6-8 zabiegów w regularnych odstępach czasu co 4-6 tygodni. Tylko regularność oraz w pełni wykonana seria daje gwarancję trwałych efektów.
Wskazania
- wrastające włoski;
- podrażnienia po tradycyjnych metodach depilacji (maszynka do golenia, wosk, depilator, krem do depilacji);
- zapalenia mieszków włosowych;
- hirsutyzm (zaburzenia hormonalne objawiające się występowaniem owłosienia u kobiet w miejscach typowo męskich tj. broda, wąsik, baczki, okolica brodawek sutkowych, lędźwia, linia brzucha;
- względy estetyczne i chęć pozbycia się niechcianego owłosienia.
Przeciwwskazania
- mocno opalona skóra;
- ciąża;
- nowotwory;
- choroby bakteryjne, wirusowe i grzybicze skóry;
- samoopalacz, bronzery;
- włosy siwe;
- zaburzenia krzepliwości krwi;
- epilepsję (padaczka);
- metalowe implanty w organizmie;
- karmienie piersią;
- choroby autoimmunologiczne;
- zaburzenia hormonalne;
- tatuaż (w miejscu zabiegu);
- makijaż permanentny, botoks, kwas hialuronowy (w miejscu zabiegu);
- mocne peelingi skóry;
- bliznowce;
- cukrzyca.
Depilacja laserowa po ciąży – kiedy można zacząć?
Depilacja laserowa to zabieg, który wiąże się z wykluczeniem pewnych przeciwwskazań. Wykluczone zgodnie z prawdą gwarantują przeprowadzenie depilacji laserowej w sposób bezpieczny. Wśród głównych przeciwwskazań wyróżnia się m.in. ciążę. Oznacza to, że przez cały okres ciąży zabronione jest wykonywanie tego rodzaju zabiegów. Ponadto przez z okres pierwszych trzech miesięcy karmienia piersią również należy unikać tego rodzaju zabiegów. Głównym powodem tego zalecenia jest zapewnienie organizmowi możliwości regulacji gospodarki hormonalnej. To właśnie hormony, które w okresie ciąży i karmienia piersią drastycznie zmieniając swój poziom odpowiedzialne są ilość owłosienia na ciele oraz ich jakość.