Dieta pescowegetariańska – czym jest i jakie produkty obejmuje?

dieta

Wykluczenie z diety mięsa może mieć pozytywny wpływ nie tylko na Twoje zdrowie, ale także środowisko. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na rezygnację z drobiu czy wołowiny. Nie jesteś gotów na tak radykalną zmianę? Nie ma problemu – możesz zacząć od diety pescowegetariańskiej, w której oprócz produktów roślinnych znalazły się także ryby. Podpowiadamy, na czym polega ten sposób żywienia i dlaczego warto się na niego zdecydować!

Dieta pescowegetariańska – a co to takiego?

Dieta pescowegetariańska, którą nazywa się także ichtiwegetarianizmem, to najmniej restrykcyjna odmiana wegetarianizmu. Plan żywieniowy bazuje przede wszystkim na źródłach pełnowartościowego białka pochodzącego nie tylko z roślin, ale także ryb i owoców morza. Nie brakuje również mnóstwa warzyw i owoców oraz nabiału – tego typu produkty odzwierzęce są dozwolone na diecie pescowegetariańskiej. Jadłospis jest bogaty w białko, cenne kwasy tłuszczowe oraz witaminy i minerały, które mają pozytywny wpływ na Twoje zdrowie.

Co powinno się jeść na diecie pescowegetariańskiej, aby dostarczyć organizmowi białko? Oprócz ryb i owoców morza, które nie powinny stanowić podstawy jadłospisu, warto włączyć do codziennych posiłków ciecierzycę i soczewicę, soję, fasolę czy groch. Na talerzu powinny znaleźć się także pozostałe warzywa i owoce, nasiona, orzechy czy kiełki.

Dlaczego warto spróbować diety pescowegetariańskiej?

Dieta pescowegetariańska to sposób żywienia, dzięki któremu dostarczysz organizmowi dawkę cennych kwasów omega-3 znajdujących się przede wszystkim w rybach. Dlaczego są tak ważne? Składniki odżywcze mają pozytywny wpływ na poziom cholesterolu oraz poprawiają pracę układu nerwowego i odpornościowego. Na tym jednak zalety diety się nie kończą! Pescowegetarianizm jest polecany również osobom, które zmagają się niedoborami witaminy B12 lub D, chcą zrzucić kilka kilogramów i szukają sposobu na smaczne zadbanie o swoje zdrowie.

Catering z dietą pescowegetariańską

Jak każdy inny sposób żywienia, tak i dieta pescowegetariańska powinna zostać  skomponowana w taki sposób, aby dostarczyć ciału wszystkich niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania składników odżywczych. Właśnie dlatego warto zaufać profesjonalistom – doświadczeni dietetycy opracują dla Ciebie jadłospis, który ochroni Cię przed niedoborami. Świetnym pomysłem jest skorzystanie z cateringu dietetycznego! Nie tylko zaoszczędzisz czas, ale także będziesz mógł cieszyć się odpowiednio zbilansowanymi i zachwycającymi smakiem potrawami w wybranym wariancie kalorycznym. Smacznego!

Dodaj komentarz