Dieta pudełkowa – najzdrowsze menu dla zapracowanych

dieta

Naukowcy i dietetycy przeprowadzili już wiele kulinarnych eksperymentów, poddając się różnym dietom i kosztując wyjątkowych dań z kuchni całego świata. Z ich obserwacji oraz badań wynika, że jedną z najzdrowszych jest lekkostrawna, odpowiednio zbilansowana dieta zbliżona do diety śródziemnomorskiej. Zdrowy jadłospis opiera się głównie na świeżych warzywach i owocach, a także rybach i owocach morza z uwzględnieniem oliwy z oliwek. Podstawą takiej lekkiej diety są proste, świeże składniki połączone ze sobą tak, aby idealnie smakowały i były minimalnie przetwarzane.

Zdrowe menu na co dzień

Kolorowe sałatki zapewniają bogactwo witamin, a doskonałe sosy sporządzone na bazie oliwy i przypraw uwodzą smakiem i aromatem, wydobywając niezwykłe walory potraw, do których są dodawane. Gotowane na parze lub duszone potrawy z warzyw i ryb dają pełen smak, który zawsze określimy jako znakomity. Na portalu http://apeteat.pl/ znajdziemy wiele gotowych przepisów oraz inspiracji kulinarnych, dzięki którym nauczymy się jak jeść smacznie i zdrowo.

Rodzaj diety w zależności od preferencji kulinarnych oraz celu

Aby dostosować rodzaj diety do smaku i przyzwyczajeń danej osoby powstały dwa rodzaje jadłospisów zawierające typowe dla danej diety składniki i potrawy. Zostały opracowane trzy typy diety: tradycyjna, wegańska oraz menu wege + ryby. Każdy plan żywieniowy opiera się na pięciu pełnowartościowych posiłkach spożywanych w regularnych porach i odpowiednich odstępach czasu. Poza tym jadłospis w ofercie diety pudełkowej można podzielić na kilka grup tematycznych.

Redukcja masy ciała – dieta dla odchudzających się

Redukcja masy ciała to najbardziej popularne menu sprzyjające szybkiej przemianie materii i odchudzaniu. Plan żywieniowy przeznaczony jest dla osób, które chcą zrzucić parę kilogramów w zdrowy i naturalny sposób.

Zdrowa równowaga – optymalna dieta dla wszystkich

Menu uwzględnione w diecie o nazwie „Zdrowa równowaga” przeznaczony dla osób, które chcą zdrowo i smacznie odżywiać się, lecz nie mają czasu na samodzielnie przygotowanie posiłków.

Specjalne menu dla aktywnych

Jadłospis dla wszystkich osób, które są aktywne fizycznie, uprawiają sport lub systematycznie ćwiczą, nosi nazwę „Aktywni sportowo”. Został on stworzony z myślą o dostarczeniu składników odżywczych, dzięki którym organizm zyskuje odpowiednią dawkę kalorii niezbędnej do codziennego wysiłku.

Dieta pudełkowa dla indywidualistów

Nie wszyscy z nas odżywiają się w typowy sposób, gdyż są osoby, które preferują pewne pokarmy, natomiast unikają innych, gdyż niektóre składniki lub przyprawy im nie odpowiadają. Ponadto jadłospis opracowywany dla osób o indywidualnych potrzebach uwzględnia nie tylko ich preferencje, lecz również zalecenia lekarza.

Detox, czyli efektywna dieta oczyszczająca

W zależności od pór roku oraz indywidualnych potrzeb danego organizmu sezonowo rośnie lub maleje zapotrzebowanie na konkretne składniki odżywcze. Oznacza to, że organizm sam wybiera te pokarmy, które najlepiej zaspakajają jego zapotrzebowanie na składniki mineralne, witaminy, węglowodany czy białko. Dla wszystkich osób, które czują się osłabione lub zauważyły, że ich ciało nie funkcjonuje prawidłowo, została stworzona dieta pod nazwą „Detox”.  Dzięki niej mamy szansę odzyskać dawną energię, dobry nastrój i apetyt na smaczne i pożywne dania.

Dodaj komentarz