Dlaczego dieta nie działa?

dieta

Większość z nas stosowało w swoim życiu wiele różnych diet. Niestety, nie zawsze one działały, często kończyły się marnym efektem lub okazywało się, że przytyliśmy jeszcze bardziej. Dlatego zaczynamy się głowić, co poszło nie tak. W końcu zrezygnowaliśmy z niezdrowego jedzenia i uważnie pilnowaliśmy, aby nie jeść nadprogramowych kalorii. Jednak to nie pomogło i nie udało nam się schudnąć. Zamiast się załamywać, warto zastanowić się, czy nie popełniliśmy jednego z kilku bardzo popularnych błędów. Co wpływa na to, że dieta nie działa?

Głodzenie się to nie jest dobry sposób

Wiele osób w trakcie diety decyduje się na głodówkę, bo myśli, że w ten sposób bardzo szybko zrzuci zbędne kilogramy. Jednak jest to bardzo poważny błąd, którego lepiej nie popełniać. W końcu może to doprowadzić do tego, że całkiem rozregulujemy nasz metabolizm, co bardzo negatywnie wpłynie na naszą sylwetkę. Warto pamiętać, że dostarczanie organizmowi zbyt małej liczby kalorii, niesie wiele problemów. Taka praktyka spowolni metabolizm! Wszystko dlatego, że nasz organizm zaczyna gromadzić zapasy na przyszłość. Zdecydowanie lepszym sposobem na schudnięcie będzie jedzenie kilku małych posiłków w ciągu dnia. W ten sposób nie tylko stracimy zbędne kilogramy, ale też nie zaszkodzimy naszemu organizmowi.

Kolejnym błędem jest spożywanie posiłków zawierającym chemię

Czasami wydaje nam się, że odżywiamy się zdrowo, a wcale tak nie jest. Staramy się unikać wielu składników, ale z lenistwa kupujemy gotowe produkty albo półprodukty. Jest to dość poważny błąd, który negatywnie wpływa na naszą dietę. W końcu takie potrawy zawierają sporo konserwantów oraz innych składników chemicznych, które szkodzą naszemu organizmowi. Niosą one ze sobą wiele negatywnych konsekwencji, m.in. uszkadzają nasze narządy, powodują alergie pokarmowe oraz spowalniają metabolizm. Dlatego warto wybierać jedynie zdrowe i pozbawione chemii produkty. Ich szeroki wybór znajdziemy na naturalniezdrowe.pl.

Jedzenie nieregularnych posiłków to też nie kiepskie rozwiązanie

Kolejnym bardzo powszechnym błędem popełnianym w czasie diety jest zjadanie nieregularnych posiłków. Niestety,  często zapominamy o tym, jak wiele negatywnych konsekwencji niesie takie zachowanie. Zbyt duże przerwy pomiędzy posiłkami również sprawią, że nasz metabolizm zacznie drastycznie zwalniać. Przez to mimo przestrzegania diety,  nie uda nam się schudnąć. Jeżeli przerwy pomiędzy posiłkami są za długie, zwiększa się też ryzyko, że zdecydujemy się na niezdrowe jedzenie albo skusimy się na większą porcję niż zazwyczaj. Dlatego warto postarać się, aby nie popełniać tego błędu.

Stres również negatywnie wpływa na dietę

Nie zapominajmy, że nie tylko sposób odżywiania, ale też nasze nawyki mają wpływ na naszą sylwetkę. Czasami przestrzegamy diety i omijamy chemię, a i tak nie widzimy efektów. Częstą przyczyną takiego stanu jest stres, który negatywnie wpływa na liczbę spalanych kalorii. Dlatego, jeśli nasza dieta nie działa, warto poszukać zajęć, które pomogą nam się zrelaksować.

Dodaj komentarz