Dobre nawyki i odpowiednia pielęgnacja dla zdrowych włosów

tłuste włosy

O ile łatwo jest wpaść w codzienny cykl mycia włosów (trudno jest się oprzeć urokowi świeżych kosmyków codziennie po prysznicu),o tyle może być znacznie trudniej znaleźć drogę do powrotu. Przyzwyczajenie włosów do regularnego mycia może stać się obrzydliwe i tłuste, jeśli spróbujesz nie myć włosów nawet jeden dodatkowy dzień.

Pomyśl tylko o dodatkowym czasie, który można spędzić w zupełnie inny sposób niż na codziennym myciu włosów. Wielu zastanawia się: co zrobić aby włosy się nie przetłuszczały? Wbrew pozorom duży wpływ na to ma codzienne mycie włosów – zdecydowanie nie powinnaś tego robić.
A jeśli nie możesz znieść pozostawiania nieumytych włosów na dłużej niż jeden dzień, masz szczęście, ponieważ poniżej znajdziesz najważniejsze wskazówki i porady, które zapewnią Ci najlepsze włosy w życiu, a także dodatkową godzinę w łóżku. Właśnie tak!

Ostrożnie wybieraj szampon i odżywkę

Bardzo ważne jest staranne wybieranie szamponu i odżywki. Radzi się unikać szamponu i odżywki z napisem: „suchy”, „dla włosów uszkodzonych”, „wygładzający” lub „nabłyszczający”.
Wszystkie takie produkty mogą po prostu pokryć włosy cienkim filmem, co jest dobre jako początkowy efekt, ale nie dobre, jeśli twoje włosy są podatne na przetłuszczanie się. Dodatkowa powłoka bowiem doda do wytwarzanego przez cebulki łoju kolejną „oleistą” warstwę i sprawi że włosy staną się matowe i po prostu tłuste.

Wypracuj odpowiednie nawyki

Musisz zwrócić uwagę, że Twoja dieta może mieć bezpośredni wpływ na kondycję twoich włosów, dlatego staraj się unikać olejów w codziennej diecie i zwiększaj dzienne spożycie owoców i warzyw. Oczywiście nie unikaj ich całkowicie ale ogranicz zwłaszcza te które są niezdrowe.
A co z nawykiem codziennego mycia włosów? Nie rób tego.
Jakkolwiek trudno się oprzeć, im bardziej myjesz włosy, tym więcej łoju wytwarza skóra głowy, aby im to zrekompensować. Jeśli normalnie myjesz włosy codziennie, wystarczy dostosować małymi krokami włosy do mycia co kilka dni. Być może na początku będziesz musiała je związać lub założyć opaskę na głowę ale uwierz że to zaprocentuje. Po dostosowaniu włosów zauważysz diametralną różnicę.

Według ekspertów istnieje również odpowiednia ilość szamponu którą trzeba myć włosy aby nie stały się tłuste. Podczas mycia włosów bardzo ważne jest, aby nie używać zbyt dużej ilości szamponu, ponieważ może to stać się zbyt obciążające dla włosów.

Podczas mycia włosów nie należy używać zbyt gorącej wody, ponieważ usunie to naturalne oleje ze skórki, a skóra głowy natychmiast je zastąpi, pozostawiając tłuste włosy. Pamiętaj, aby schłodzić wodę do ostatniego płukania, aby dodać połysku włosom.

Dostosuj szampon

Używaj różnych rodzajów delikatnych szamponów. Oprócz codziennego szamponu, używaj wysokiej jakości, delikatnego szamponu czyszczącego. Szampony, które są agresywne, zwykle podrażniają mieszki włosowe, powodując, że skóra głowy produkuje więcej oleju.

– Typowe środki drażniące obejmują siarczany, takie jak laurylosiarczan sodu, a także silikony, takie jak dimetikon i cyklometikon. W większości aptek można znaleźć silikonowe i bezsiarczanowe produkty do włosów, a także w specjalistycznych sklepach kosmetyczne i pielęgnacyjnych.
– Szampony z kwasem salicylowym, siarczkiem selenu lub ketokonazolem są dobre dla tłustych włosów.
– Kwas salicylowy pomaga zredukować olej na skórze głowy.

Dodaj komentarz