Domowa siłownia na każdą kieszeń

crossfit

Wielkimi krokami zbliża się jesień, a wraz z nią nowy sezon ćwiczeń. Bez względu na to, czy chcesz zrzucić parę kilo, czy po prostu zależy Ci na utrzymaniu dobrej kondycji, warto o siebie zadbać. Jeśli nie przepadasz za ćwiczeniami na siłowni, bez problemu możesz urządzić studio fitness w swoim własnym domu. Dowiedz się, jak kupić tanio sprzęt i ciesz się treningiem w dowolnym momencie, w zaciszu własnego domu.

Krok pierwszy: wybór sprzętu

Obecnie na rynku znajdziemy ogromny wybór przyrządów, dzięki którym stworzenie domowej siłowni nie jest żadnym problemem. Jedynym ograniczeniem może być nasza domowa przestrzeń, ale dzięki szerokiej gamie różnych produktów możemy stworzyć idealne miejsce do ćwiczeń nawet w kawalerce. Od czego więc zacząć zakup sprzętu? Oczywiście od najbardziej podstawowych przyrządów. Jakich?

  • Ławki do ćwiczeń. Jest to jeden z najważniejszych przyrządów, który służy do ćwiczeń zarówno w pozycji siedzącej, jak i leżącej. Podstawą jest przede wszystkim to, w jaki sposób ćwiczymy. Na rynku mamy ogromny wybór ławek z różnymi funkcjami. Warto zwrócić uwagę na regulację wysokości, dzięki której zagwarantujemy sobie możliwość kompleksowego ćwiczenia wszystkich partii ciała.
  • Hantle i sztanga. Jeśli dopiero zaczynamy swoją przygodę z ćwiczeniami, w zupełności wystarczą nam hantle, dzięki którym wzmocnimy i rozciągniemy swoje mięśnie. Z czasem warto jednak przemyśleć zakup sztangi z dokładanymi obciążeniami. Umożliwi nam to zwiększanie ciężaru w zależności od naszych aktualnych potrzeb.
  • Atlas do ćwiczeń. Chcąc ćwiczyć kompleksowo wszystkie partie ciała, możemy rozważyć zakup atlasu do ćwiczeń. Z pewnością będziemy wówczas potrzebować większej ilości przestrzeni, a koszt zakupu tego urządzenia będzie nieco wyższy, ale zyskamy możliwość dokładnego treningu wszystkich partii ciała bez potrzeby kupowania kompletu innych przyrządów.
  • Wyposażenie dodatkowe. Do codziennych ćwiczeń mogą przydać się również przyrządy, takie jak chociażby: drążek do podciągania, uchwyty do pompek oraz coraz bardziej popularne kettlebells. Umożliwiają one wykonywanie dodatkowych ćwiczeń, dzięki którym wzmocnimy swoje partie mięśniowe.

Gdzie tanio kupić sprzęt?

Sprzęt do ćwiczeń można kupić w jednym z wielu sklepów, specjalizujących się w tej dziedzinie. Aktualnie na rynku jest wiele sklepów internetowych, dzięki którym można dokonać zakupów w dowolnym momencie, bez potrzeby wychodzenia z domu. Na stronie internetowej znajdują się opisy poszczególnych produktów, a w wyborze tego odpowiedniego z pewnością pomogą opinie klientów. Warto również skorzystać z bogatej oferty promocji i kuponów rabatowych, dzięki którym da się znacznie obniżyć swoje wydatki. Zastanawiasz się, czy można zaoszczędzić jeszcze więcej? Oczywiście. Wystarczy zajrzeć na stronę Tipli.pl, dzięki której możemy zyskać aż do 25% zwrotu kwoty wydanej na internetowe zakupy. Rejestracja na portalu jest bezpłatna, a uzbierane środki możemy przelać na swój rachunek bankowy i przeznaczyć na dowolny cel. Domowa siłownia z oszczędnością dla naszego budżetu. Czyż to nie jest proste?

Dodaj komentarz