Drób w diecie osób aktywnych

kurczak

Drób jest źródłem cennego białka. Jego ogromną zaletą jest niska zawartość tłuszczu. Mięso z kurczaka, gęsi, indyka i kaczki można przyrządzić na wiele sposób. Zobacz, dlaczego warto je jeść. Polecamy również miejsce, w którym znajdziesz przepisy na doskonałe, wysokobiałkowe dania.

Bardzo ważne, aby osoby prowadzące aktywny tryb życia dostarczały swojemu organizmowi odpowiednie porcje białka. Wszystko dlatego, że zawiera ono aminokwasy, budujące mięśnie. Dieta wysokobiałkowa pozwala wyrzeźbić ciało. Sportowcy intensywnie modelujący sylwetkę powinni stosować dietę, w której mięso w 70% pokrywa całkowite zapotrzebowanie na białko.

Właściwości odżywcze i witaminy

Mięso drobiowe zawiera cenne aminokwasy, które nie są samodzielnie wytwarzane przez organizm. Ponadto są źródłem witaminy B12, odpowiadającej za prawidłowe działanie układu nerwowego. W jego skład wchodzą również inne witaminy: z grupy B, A, PP i D oraz liczne składniki mineralne, takie jak: wapń, fosfor, miedź, magnes i żelazo, odpowiedzialne za zdolność krwi do transportowania tlenu.

Ile kalorii ma drób? Wszystko zależy od rodzaju mięsa – 100 g piersi z kurczaka dostarcza ok. 170 kcal, podczas gdy smażone udko ze skórą to już 300 kcal. Nieco mniej kaloryczny jest indyk – 100 g gotowanej piersi to zaledwie 123 kcal. Bardzo ważne, aby osoby stosujące dietę wysokobiałkową piły duże ilości płynów, aby zapobiec uszkodzeniom nerek.

Wysokiej jakości drób na wyciągnięcie ręki

Ogromną zaletą polskiego drobiu jest jego wysoka jakość. Mięso dostępne w sklepach poddawane jest wnikliwym kontrolom, dzięki którym jest zdrowe i w pełni wartościowe. Trzeba przy tym wyraźnie podkreślić, że wbrew obiegowej opinii, nie zawiera ono antybiotyków ani hormonów. Ponadto cały proces produkcji mięsa jest starannie monitorowany, a wszystkie tuszki, budzące jakiekolwiek wątpliwości lekarza weterynarii, są natychmiast oddzielane od reszty.

Ciekawe przepisy dla aktywnych

Szukasz ciekawych pomysłów na dania z drobiu? Wejdź na stronę www.dobrydrob.pl, gdzie znajdziesz mnóstwo przepisów na smakowite potrawy. Wśród nich koniecznie poszukaj działu „Przepisy dla sportowców” – wystarczy przeskrolować stronę w dół. Znajdziesz tam m.in.: lasagne z indykiem oraz pierś z indyka z morelami. Ponadto na portalu są zamieszczone receptury, które pozwolą przygotować coś smacznego dla dzieci, kobiet w ciąży, osób chorych i smakowitości na specjalne okazje. Możesz na przykład zaskoczyć gości wykwintnym pasztetem z kaczki lub przygotować delikatną sałatkę z pieczoną kaczką, gruszką i żurawiną.

Dobrydrob.pl to portal, na którym znajdziesz wiele sprawdzonych informacji dotyczących polskiego mięsa. Przeczytasz tam o tym czy mięso z kurczaka i indyka jest zdrowe oraz znajdziesz wiele opinii cenionych ekspertów. Ponadto poszerzysz swoją wiedzę, dotyczącą poszczególnych gatunków drobiu.

Dodaj komentarz