Elektrostymulacja mięśni brzucha – opinie i efekty

fitness

O elektrostymulacji słyszało już naprawdę wiele osób. Jej rozpowszechnienie się zawdzięczamy nie tylko udowodnionej naukowo skuteczności i pozytywnemu wpływowi na nasz organizm, ale również małym urządzeniom, dzięki którym zabieg elektrostymulacji każdy może przeprowadzić w domowym zaciszu. Mowa oczywiście o elektrostymulatorach, które coraz częściej wykorzystywane są do budowy i rzeźbienia mięśni brzucha. Co warto o tym wiedzieć? Zobaczmy!

Elektrostymulacja mięśni brzucha – na czym to polega?

Tutaj sprawa jest prosta. Wszystko opiera się na wysyłaniu przez urządzenie – elektrostymulator – impulsu elektrycznego, który doprowadza do skurczu mięśnia (lub też grupy mięśni). Każdy tego typu skurcz to praca mięśni, a ta wiąże się z wymagającą dostarczenia energii pracą. Tego typu zabiegi przynoszą doskonałe rezultaty. – Przede wszystkim wspierają treningi. Każdy elektrostymulator ma „wgrane” określone programy, które z łatwością można dopasować do swoich potrzeb. Poza tym elektrostymuacja pomaga zregenerować się po ciężkim treningu, czy też jest nieoceniona podczas rehabilitacji – przekonuje przedstawiciel serwisu elektrostymulatory.net

Wskazuje się również na to, że te małe urządzenia pomagają w walce z dolegliwościami bólowymi. Nic zatem dziwnego, że są coraz powszechniej stosowane. Ostatnio wykorzystuje się je również przy rzeźbieniu mięśni brzucha.

Co trzeba wiedzieć o elektrostymulacji mięśni brzucha?

Każdy wie, że nawet najsprawniejsze urządzenie nie zastąpi zbilansowanej diety oraz aktywności fizycznej. – Ale może bardzo pomóc. Elektrostymulatory mają bowiem wbudowane programy, które pomagają wzmocnić mięśnie brzucha. Pamiętajmy o tym, że wielu z nas marzy o tzw. „kaloryferze” na brzuchu, jest to trudne do osiągnięcia. Potrzeba naprawdę dużo samozaparcia, regularności i odpowiedniego planu treningowego. Dodam jeszcze, że wielu z nas przekonało się, że bardzo trudno spalić tkankę tłuszczową właśnie w tych okolicach. Dobrze dobrany elektrostymulator, odpowiedni program i poświęcony czas to przepis na sukces. Warto o tym pomyśleć – tym bardziej, że działanie impulsami elektrycznymi na tę okolicę naszego ciała jest coraz bardziej popularne i przynosi naprawdę dobre efekty – dodaje nasz ekspert. A więcej o elektrostymulacji mięśni brzucha możecie przeczytać w tym poradniku.

Elektrostymulacja mięśni brzucha – jak robić to dobrze?

Kluczem do sukcesu jest oczywiście wybór odpowiedniego urządzenia. Nasz rozmówca dodaje: – Elektrostymulatory są przeróżne. Mamy teraz tyle możliwości, że każdy na pewno dopasuje urządzenie do swoich potrzeb. Pamiętajmy również o tym, że elektrostymulatory mają wbudowane programy stworzone właśnie do wzmacniania mięśni brzucha. Przy tego typu udogodnieniach wszystko sprowadza się do podpięcia elektrod i pracy na włóknach mięśniowych. Jeszcze raz trzeba jednak podkreślić, że samą elektrostymulacją niewiele zdziałamy – trzeba również postawić na aktywność fizyczną oraz odpowiednią dietę. Takie podejście z pewnością zaowocuje.

Dodaj komentarz