Escape room – pomysł na aktywny weekend

kobieta

Główną rozrywką młodego pokolenia stały się gry komputerowe i programy telewizyjne. Od niedawna wiele pomysłów ze świata wirtualnego przenosi się do rzeczywistości oferując świetną zabawę poza domem z gronem przyjaciół. Jednym z takich rozwiązań jest escape room, którego idea najpierw pojawiła się na ekranie komputera, gdzie zobaczyć można było zamknięte pomieszczenie pełne zagadek, które po rozwiązaniu dawały wskazówki do wydostania się. Escape roomy pojawiają się w coraz większej ilości miast w Polsce i cieszą się rosnącym zainteresowaniem wśród młodzieży.

Rozrywka z gier zapewniająca aktywną zabawę

Nie od dziś wiadomo, że zbyt duża ilość czasu spędzana przed ekranem komputera może mieć przykre konsekwencje. Siedzący tryb życia i brak aktywności fizycznej to prosta droga do otyłości, czy chorób serca. Dodatkowo, kiedy jedynym zajęciem dla młodego człowieka jest wirtualna rzeczywistość, która ogranicza kontakt z drugim człowiekiem, może ona stać się powodem wycofania społecznego i skutkować nawet depresją. Aby podążać za trendami i bez przymusu zachęcić młodzież do spędzania czasu poza domem, pojawił się pomysł odwzorowania wirtualnego pokoju zagadek pojawiającego się jako popularny motyw gier w rzeczywistości.

Zamknięcie w prawdziwym pomieszczeniu, z którego należy się wydostać daje dużo więcej emocji, ponieważ znika uczucie bezpieczeństwa, które odczuwa się będąc we własnym domu. Gry nie można wyłączyć i wycofać się, jeśli coś nie pójdzie według planu, nie istnieje możliwość włączenia planszy od początku. Sytuacja, w której znajduje się osoba zamknięta w escape roomie zmusza do koncentracji i myślenia, pozwala ona na weryfikację swoich umiejętności i jest znacznie bardziej wymagająca. To właśnie przyciąga coraz większą liczbę ludzi a nawet całe rodziny, chcące aktywnie spędzić czas i poczuć prawdziwe emocje.

Zasady i bezpieczeństwo

Wśród wszystkich escape roomów na pewno każdy znajdzie coś dla siebie, ponieważ istnieje wiele motywów, według których urządzone są pokoje. W każdym z nich znajdziemy wskazówki, które nakierują nas na rozwiązania zagadek. W razie niepowodzeń można liczyć na pomoc ze strony obsługi obiektu, dlatego mimo ewentualnego strachu, miejsca te są bardzo bezpieczne i solidnie kontrolowane.

Pokoje mają różne poziomy trudności, które można wybrać i wymagają minimum dwóch osób, które będą ze sobą współpracować. Nie należy wstydzić się prosić o podpowiedzi, ponieważ przez brak pomysłu i zatrzymanie się na zagadce, która wydaje się niejasna całe doświadczenie może stać się frustrujące. Ważne jest także, aby świadomie nie omijać reguł i nie próbować wydostać się z pokoju innymi sposobami, bo wtedy nie doświadczy się całej radości z zabawy a to właśnie zabawa jest tutaj najważniejsza.

Dodaj komentarz