Gadżety elektroniczne dla zdrowszego stylu życia

obiad

Coraz więcej czasu spędzamy przed ekranami laptopów i telefonów, zamiast w ruchu. Z drugiej strony na rynku nigdy nie było tylu gadżetów, które ułatwiałyby zdrowy styl życia, jak smartwatch Apple czy nawet inteligentne lodówki. Nawet proste gadżety mogą zainspirować do zdrowszych nawyków. Przykładem może być skakanka elektroniczna z licznikiem. Ułatwia stawianie sobie wyzwań i mierzenie postępów i jest niedrogim prezentem dla kogoś, kto zamierza zacząć ćwiczyć.

Właściciele smartfonów mogą też ściągnąć krokomierz na telefon w formie aplikacji. Takie rozwiązanie bywa jednak zawodne, szczególnie że podczas biegania duży i ciężki telefon może zawadzać. Dlatego osoby bardziej aktywne wybierają raczej krokomierz w formie elektronicznej bransoletki lub smartwatch Apple.

Funkcje smartwatcha Apple

Zakres funkcji bywa różny w zależności od urządzenia. Minimum to mierzenie kroków i spalonych kalorii. W przypadku Apple Watch informacje o aktywności fizycznej, czasie spacerów i intensywniejszych ćwiczeń są pokazane za pomocą okręgów, które ułatwiają mierzenie postępów. Producent zapewnia, że znajdujący się na spodzie zegarka elektronicznego Apple czujnik pulsu jest wyjątkowo precyzyjny, przez co daje aktualne i dokładne informacje dotyczące pulsu. To pomaga zaplanować optymalny trening.

Niektóre bransoletki do biegania jak Apple Watch są połączone z telefonem czy programem na komputer, gdzie można porównywać swoje wyniki, zapisywać statystyki i dobierać trening spośród proponowanych. To też przydatne w komunikacji z trenerem czy dietetyczką, bo mogą oni zdalnie śledzić postępy klientów.

Do planowania posiłków

Również do planowania posiłków warto mieć aplikację, gdzie da się sprawdzić wartość odżywczą produktów i pobrać przepisy. Jednak trzymanie się diety będzie trudne bez dokładnego mierzenia porcji. To zadanie ułatwia waga elektroniczna. Nowoczesne modele pozwalają nie tylko zważyć kuchenne produkty, ale i poznać ich wartości odżywcze czy zawartość kalorii.

To prawdziwa rewolucja, która może w dużym stopniu zastąpić drogie konsultacje dietetyczne. Przydaje się też funkcja tarowania, czyli automatycznego odliczania wagi pojemnika, w którym znajduje się sos czy ciastka, co ułatwia dokonywanie precyzyjnych pomiarów. Podobnie ciekawe możliwości daje elektroniczna waga łazienkowa z funkcją mierzenia tkanki tłuszczowej czy zapotrzebowania na wodę i kalorie.

Lodówka, która zaplanuje zakupy

Inteligentne lodówki pierwszy wypuścił do sklepów Samsung, ale już wiadomo, że kolejni producenci szybko pójdą w jego ślady. Lodówka połączona jest z aplikacją na smartfon, dzięki której w sklepie możesz podejrzeć, co masz już w domu i łatwiej zaplanować zakupy. Po skończeniu określonego produktu lodówka może nawet automatycznie dodać rzecz do listy. Co więcej, na jej drzwiczkach jest ekran, na którym możesz przeglądać przepisy i szukać inspiracji na zdrowe dania. To w połączeniu z elektroniczną wagą kuchenną pozwala łatwo przygotowywać dowolne potrawy dietetyczne.

Dodaj komentarz