Gdzie szukać dobrych ofert pracy w opiece w Niemczech?

senior

Szybkie starzenie się wielu europejskich społeczeństw powoduje, że z roku na rok dynamicznie rośnie liczba osób w podeszłym wieku. Część z nich, z powodu urazów oraz chorób, staje się niesamodzielna i zdana na pomoc osób trzecich. Rodzina nie zawsze jest w stanie zapewnić im fachową i stałą pomoc. Wtedy najlepszym rozwiązaniem jest wynajęcie opiekunki do osób starszych. Jest to bardzo popularne rozwiązanie np. w Niemczech, gdzie brakuje kilkaset tysięcy opiekunek seniora. Jak to wygląda od strony osób poszukujących ofert pracy w niemieckiej opiece?

Gdzie szukać najlepszych ofert i po czym je poznać?

Na samym wstępie warto zacieśnić poszukiwania do grona najlepszych i sprawdzonych firm zajmujących się pośrednictwem w niemieckiej opiece. Jednym z liderów tego rynku jest firma Veritas Opieka, która od wielu już lat z powodzeniem łączy niemieckie rodziny z opiekunkami oferującymi pomoc w opiece nad ich krewnymi. Na jakie warunki pracy oraz płacy można liczyć wybierając oferty pracy w opiece w Niemczech publikowane przez Veritas Opieka? Obecnie średnia oferowana płaca miesięczna to około 1700 euro netto. Do tego oczywiście bezpłatne zakwaterowanie oraz wyżywienie na szteli. Ponadto Veritas Opieka zapewnia bezpłatny transport na miejsce zlecenia oraz późniejszy powrót do kraju. Każda z opiekunek ma także swojego konsultanta oraz możliwość korzystania z całodobowej infolinii.

Jakie warunki trzeba spełnić aby móc skorzystać z oferty pracy w opiece w Niemczech?

Po pierwsze, konieczna jest komunikatywna znajomość języka niemieckiego. Nie chodzi tu o posiadanie certyfikatów językowych z najlepszych szkół, czy instytutów językowych. Liczy się praktyczna umiejętność komunikowania z seniorem i jego rodziną. Druga ważna sprawa, to posiadanie doświadczenia w opiece nad osobami starszymi. Jednak nie musi być to koniecznie doświadczenie z pracy pielęgniarki, czy opiekunki. Wystarczy jeśli w przeszłości miałaś już okazję do sprawowania opieki nad osobami w zaawansowanym wieku, nawet jeśli byli to np. Twoi bliscy, tacy jak rodzice, czy dziadkowie. Niektóre oferty wymagają posiadanie prawa jazdy kategorii B.

Więcej informacji oraz ofert pracy w Opiece Niemcy znajdziesz na stronie internetowej Veritas Opieka: Opieka Niemcy oferty pracy.

Dodaj komentarz