Gdzie szukać drugiej połówki?

para

W natłoku obowiązków, ciężko czasem znaleźć czas na poznawanie nowych ludzi, spotkania towarzyskie, czy randkowanie. Z pomocą przychodzą na przykład nowe technologie i Internet, dzięki którym można szukać miłości na portalach dla singli.

Zalety portali randkowych

Jednym z głównych plusów portalów dla singli, którzy szukają miłości, jest możliwość dopasowania potencjalnego partnera pod względem zainteresowań, cech fizycznych i osobowych. Testy psychologiczne umożliwiają dobranie w pary osób o zbliżonych wartościach życiowych, celach, dążeniach, co z pewnością pomoże w znalezieniu wspólnego języka na początku znajomości. Poza tym, randkowanie przez Internet pomaga osobom skrytym pokonać nieśmiałość. Początkowy kontakt w sieci ułatwia późniejszą rozmowę podczas spotkania.

Portale społecznościowe

W ostatnim czasie modne stało się również szukanie drugiej połówki na portalach społecznościowych. Nie są to dosłownie portale randkowe, ale podobnie jak witryny dla singli, umożliwiają nawiązywanie nowych znajomości i prowadzenie rozmów na czacie. Poza tym, wiele osób umieszcza na swoich kontach prywatne informacje, więc bez problemu można przeczytać o ich zainteresowaniach, miejscu pracy, poglądach czy wyznawanych wartościach.

Alternatywa dla wirtualnych randek

Jak się okazuje na zachodzie bardzo popularne są biura matrymonialne, do których zgłaszają się przede wszystkim osoby w wieku 30-45 lat. Jak podaje portal polki.pl, w Japonii aż 80% związków małżeńskich jest aranżowanych przez biura. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest fakt, że w społeczeństwach rozwiniętych ludzie ufają fachowcom i sprawdzonej wiedzy. Nawet biura matrymonialne stały się instytucjami zatrudniającymi sztab specjalistów odpowiedzialnych za dobór pasujących do siebie partnerów.

Jeszcze innym sposobem na szukanie miłości, są prężnie rozwijające się w Polsce speed dates, organizowane przez firmę: speed-dates.pl. Są to spotkania dla singli przygotowywane w centrach handlowych lub restauracjach. Tego typu eventy mają określony przebieg. W spotkaniu bierze udział taka sama liczba kobiet i mężczyzn w podobnym wieku. „Szybka randka” to tak naprawdę krótka rozmowa trwająca zazwyczaj 3-5 minut, po upływie tego czasu następuje zamiana partnerów, a całe przedsięwzięcie trwa tak długo, aż każda osoba porozmawia z parterami płci przeciwnej. Na początku eventu, uczestnicy otrzymują kartki z imionami przyszłych rozmówców, przy których po zakończeniu „randki” zaznaczają ewentualną chęć ponownego spotkania. Po zakończeniu rozmów, organizatorzy zbierają kwestionariusze, a parom, które wyraziły zainteresowanie kolejną randkom, przekazują numery telefonów parterów. Taka forma spotkań towarzyskich jest również popularna w innych krajach. Krótki czas randek pozwala dowiedzieć się czegoś o partnerze, a równocześnie sprawia, że rozmowy z nowo poznanymi osobami nie stają się nudne.

Jak widać możliwości poznania drugiej połówki stwarza zarówno Internet i portale społecznościowe, jak i stacjonarne spotkania, dostosowane do obecnego szybkiego stylu życia. Jak wiadomo jednak, czasem miłość przychodzi sama, kiedy najmniej się jej spodziewamy.

Dodaj komentarz