Gdzie znaleźć piękną biżuterię i jak ją właściwie dobierać?

naszyjnik

Piękna biżuteria to idealne wykończenie codziennej stylizacji, które dodaje jej szlachetności oraz szyku. Nawet najprostszą kreację można szybko i łatwo zmienić w bardzo elegancką za pomocą odpowiednio zestawionych ozdób. Jednak skąd je wziąć i jak opanować sztukę ich właściwego doboru? Jeśli i Ty miewasz wątpliwości tego rodzaju, poczytaj dalej – odpowiedzi znajdziesz w niniejszym tekście.

Biżuteria emaliowana czy klasyczna? – kilka słów o stylizacji

Mogłoby się wydawać, że wybór pierścionka lub naszyjnika jest sprawą prostą i mało skomplikowaną, jednakże praktyka pokazuje, że najczęściej bywa dokładnie odwrotnie. Założenie na siebie przypadkowych ozdób nie jest oczywiście niczym trudnym, jednak nie zaowocuje tak spektakularnym efektem, jaki mamy na celu uzyskać. Jak w takim razie powinniśmy stylizować swoje ozdoby, aby zawsze zwracały na siebie uwagę, dodawały nam uroku i w każdej sytuacji prezentowały się pięknie? Istnieje kilka uniwersalnych sztuczek, które mogą nam w tym pomóc. Żadna z nich nie stanowi co prawda przysłowiowego odkrycia ameryki, lecz warto je sobie przypomnieć. Wszak to, co wydaje się oczywiste, najczęściej właśnie nam umyka.

Triki na każdą okazję – TOP 10 punktów do zapamiętania

  1. Zachowaj równowagę. Jeśli planujesz założyć duże, wiszące kolczyki, zrezygnuj z rzucającego się w oczy naszyjnika (i odwrotnie).
  2. Wybierz kolor kruszcu. Co prawda panuje moda na mieszanie ozdób złotych i srebrnych, lecz nie zobaczysz takiej kombinacji na nikim, kto nosi się elegancko.
  3. Dobieraj odcień ozdób pod swój typ urody, nie zaś pod kolor ubrań. Osobom o chłodnym typie ładnie jest w srebrze, ciemnych kamieniach oraz w biżuterii emaliowanej, a typom ciepłym pasuje złoto, miedź i naturalne materiały, jak drewienko lub bursztyny.
  4. Wybieraj modele klasyczne. W branży jubilerskiej także panują przemijające mody (jak np. naszyjniki-celebrytki lub biżuteria męska wykonana z drewna), których za kilka lat będziemy się wstydzić.
  5. Postaw na komplety lub ozdoby, które wyglądają niczym z jednej serii. W większości sklepów jubilerskich otrzymasz stosowną pomoc, aby poszukiwania nie były długie, ani skomplikowane.
  6. Kupuj online! Sklepy internetowe z biżuterią najczęściej mogą się pochwalić niższymi cenami oraz większym wyborem od stacjonarnych. Częściej też organizują akcje promocyjne i wielkie wyprzedaże.
  7. Męska biżuteria, szczególnie jeśli jest dość spora i widoczna cały czas uchodzi za nieco ekscentryczny pomysł. Dopasuj ją do swojego stylu życia i miejsca pracy, aby nie wyglądać śmiesznie.
  8. Mieszaj fasony. Do prostych ubrań o jednolitych kolorach zakładaj wyraźną i bardzo ozdobną biżuterię, a do rzeczy wzorzystych lub o bardziej skomplikowanym kroju – minimalistyczną i klasyczną.
  9. Wszystkie panie powinny zapamiętać, że do upiętych włosów doskonale pasują długie, wiszące kolczyki, zaś do rozpuszczonych małe, najlepiej umocowane na sztyfcie.
  10. Zegarek to również biżuteria. Sklep internetowy, w którym go zamówisz, powinien mieć w ofercie cieszące się zaufaniem i znane marki, abyś mógł cieszyć się tym zakupem przez długi czas.

Dodaj komentarz