Jak przygotować skórę do opalania?

ręcznik plażowy

Wiosna i lato zbliżają się wielki krokami, a wraz z nimi nachodzi nas ochota by w pełnym słońcu rozłożyć ręcznik plażowy i złapać piękną opaleniznę. Ale nie tak szybko… Twoja skóra po zimowym śnie może wymagać nieco przygotować, by nabrać pięknego koloru? Jak przygotować skórę do opalania?

3 kroki do pięknej opalenizny

Peelinguj

Peeling warto wykonywać regularnie, 1-2 razy w tygodniu, nie tylko w okresie letnim. Dzięki niemu nasza skóra będzie gładka, miękka, i przyjemna w dotyku, a dzięki świeżym komórkom na powierzchni będzie bardziej podatna na zabiegi pielęgnacyjne.

Nawilżaj

Przesuszona skóra może się nierówno opalić, a co za tym idzie pozostaną nam nieestetyczne plamy na ciele. Do tego samo opalanie powoduje utratę dużej ilości wody, a także może uszkadzać naturalny płaszcz lipidowy skóry, prowadzać do przyspieszenia procesu starzenia się.

Chroń

Paradoksalnie, chociaż chcesz złapać piękny kolor skóry, to musisz ją też chronić przed tym procesem. Opalaj się stopniowo, zaczynając od 10-20 min na słońcu i korzystaj z kremów z filtrem. Jeżeli masz jasną karnację, to koniecznie, na początek wybierz te z wysokim filtrem. Pamiętaj też, że skóra twarzy i dekoltu oraz w pachwinach jest dużo bardziej wrażliwa na nadmiar promieniowania UV. Szykując skórę do opalania dokładnie sprawdź skład kosmetyków, których używasz na co dzień. Zrezygnuj z tych zawierających m.in. alkohol, ponieważ w kontakcie ze słońcem może on powodować przebarwienia.

Ręcznik plażowy i książka, czy ruch? Jak się opalać?

Choć rozłożony ręcznik plażowy i błogie lenistwo z książką lub po prostu głową przykrytą kapeluszem i myślami przepływającymi przez głowę brzmi kusząco, to jednak nie jest to najlepsza forma opalania się. Przebywanie na słońcu w jednaj pozycji może skończyć się nie tylko nie równą opalenizną, ale wręcz bladymi plamami na skórze, bo np. czytając książkę, będziemy patrzeć cały czas w jedną stroną, pozostawiając jeden bok ciała w cieniu. Łapiąc opaleniznę, zwłaszcza tę pierwszą, warto postawić na ruch. Świetnie sprawdzi się gra w siatkówkę, czy nawet spacer po plaży w kostiumie kąpielowym.

Dodaj komentarz