Jak przywrócić sylwetce zdrowy wygląd?

kobieta

Aby schudnąć, warto zacząć od regularnego spożywania posiłków. Ważne jest też ograniczenie ilości zwierzęcego tłuszczu w diecie i zwiększenie produktów bogatych w błonnik. Regularne uprawianie sportu przyspiesza odchudzanie.

Regularne spożywanie posiłków

Osoby, które chcą poprawić wygląd swojej sylwetki w zdrowy sposób, powinny pamiętać o regularnym dostarczaniu kalorii w postaci posiłków. Dzięki temu organizm nie robi zapasów w postaci odkładającej się tkanki tłuszczowej. Przy nieregularnym jedzeniu magazynuje kalorie w obawie o to, że nie zostaną dostarczone, gdy będzie taka potrzeba. Do wczesnych godzin popołudniowych należy jeść najbardziej kaloryczne posiłki, a z biegiem dnia sięgać po lżejsze produkty. Metabolizm jest bowiem najszybszy w pierwszej części dnia, a wraz z upływem czasu – zwalnia. Aby ograniczyć apetyt, warto wypić szklankę wody (najlepiej gazowanej) pół godziny przed posiłkiem. Warto też sięgnąć po preparaty zmniejszające wchłanianie tłuszczów z pożywienia. Należy do nich Calominal, który wiąże duże ilości lipidów, wydalanych z organizmu wraz z chitozanem – substancją, która jest składnikiem aktywnym preparatu.

Włączenie błonnika do diety

W diecie osób odchudzających się powinny znaleźć się produkty z wysoką zawartością błonnika. Daje on uczucie sytości, a także poprawia perystaltykę jelit. Bardzo duża ilość włókna pokarmowego znajduje się w warzywach. Oprócz tego zawierają one witaminy z grupy B oraz witaminy C, a także wapń. Składniki te przyspieszają przemianę materii.

Zmniejszenie ilości tłuszczu w diecie

Przy odchudzaniu się warto też zmniejszyć ilość tłuszczu pochodzenia zwierzęcego w diecie. Jest kaloryczny i spowalnia trawienie, a poza tym może prowadzić do chorób układu krążenia. Warto więc zrezygnować ze śmietany, tłustych mięs i wędlin. Zamiast tego lepiej sięgnąć po ryby, które zawierają duże ilości zdrowych, nienasyconych kwasów tłuszczowych. Bardzo dobrym wyborem są też produkty roślinne takie jak tofu czy wszelkie warzywa strączkowe. Warto wiedzieć, że czerwona herbata ogranicza wchłanianie tłuszczu z pożywienia.

Ograniczenie ilości soli i zastąpienie jej ziołami

Dieta osób, które chcą mieć piękną sylwetkę powinna obfitować w zioła, które pobudzają pracę układu trawiennego. Takie działanie mają przede wszystkim pikantne potrawy: curry, pieprz, imbir oraz chili. Warto nimi zastąpić sól, która powoduje zatrzymanie wody w organizme i nieprzyjemne obrzęki.

Aktywność fizyczna dopasowana do możliwości

Sama dieta to jednak nie wszystko. Odchudzanie będzie zdecydowanie szybsze i zdrowsze po włączeniu aktywności fizycznej. Mogą to być spacery, bieganie, jazda na rowerze, pływanie, a także sporty siłowe. Ważne, aby uprawiać je regularnie, co najmniej 3 razy w tygodniu po 30-40 minut.

Dodaj komentarz