Jak samemu przyrządzić musli i dlaczego jest to zdrowe?

musli

Nikt nie powinien wychodzić rano z domu bez śniadania. Dotyczy to zarówno dzieci, jak i wszystkich dorosłych, którzy idą do pracy. Warto w związku z tym wiedzieć, że na każde śniadanie najlepsze do jedzenia może okazać się musli.

Wiadomo, że ten rodzaj posiłku zawiera zboża, owies, jagody i jabłka. Możemy do tego także dodać kiełki, suszone owoce, nasiona i orzechy. Wszelkie produkty tego rodzaju to zazwyczaj płatki zbożowe mieszane z rodzynkami, suszonymi owocami i orzechami. Podaje się je zazwyczaj z mlekiem krowim lub jogurtem. Niewątpliwie w ten sposób podane śniadanie zawiera ilość błonnika niezbędną do prawidłowego funkcjonowania układu pokarmowego, witaminy B, E, A, D, C, sód, potas, cynk, fosfor, wapń, mangan, żelazo, witaminy, flawonoidy, tłuszcze i węglowodany złożone.

Jeżeli mamy zamiar spożywać naprawdę zdrowe śniadanie, nie musimy polegać wyłącznie na mieszankach, które są sprzedawane w sklepach. Możemy bez żadnego problemu stworzyć własne domowe musli z ulubionych składników, bez sztucznych dodatków czy nadmiaru niepotrzebnego cukru. Możemy użyć do jego skomponowania takich zbóż, jak: owies, pszenica, orkisz, gryka, jęczmień, żyto. Do tego możemy dodać różne smaczne i zdrowe składniki, do których możemy zaliczyć orzechy włoskie, migdały, słonecznik i pestki dyni, sezam, a także siemię lniane. Bez wątpienia będą przydatne tutaj świeże owoce, takie jak jabłka, winogrona, banany, kiwi, morele, maliny lub truskawki. Owoce mogą również być suszone. Należy takie składniki podawać z mlekiem sojowym, jogurtem naturalnym lub maślanką. Warto wiedzieć, że tak przyrządzone płatki śniadaniowe dają wiele korzyści dla naszego organizmu. Po pierwsze, cukier jest uwalniany powoli po tym posiłku, utrzymując stały poziom glukozy we krwi, co o wiele zwiększa ryzyko podjadania między posiłkami.

Po drugie, zwiększa takie śniadanie poranny poziom energii i dostarcza ważnych składników odżywczych, a także poprawia perystaltykę jelit i pomaga oczyścić organizm z różnych zanieczyszczeń. Po trzecie, po zjedzeniu talerza muesli z mlekiem większość ludzi nie czuje już potrzeby jedzenia aż do obiadu. Jest również zalecane dla osób, które chcą schudnąć i zachować smukłą sylwetkę.

Dodaj komentarz