Jak urozmaicić wigilijną kolację?

wigilia

Najważniejsza kolacja w roku, czyli Wigilia wymaga szeregu przygotowań, które warto zacząć nawet na kilka tygodni przed Świętami. Dobry plan sprawi, że spotkanie przy wspólnym stole nie będzie stresujące i pracochłonne, zamiast tego stanie się prawdziwą przyjemnością. Catering na wigilię to jedna z opcji ułatwiających organizację imprezy.

Co zrobić, żeby święta przebiegały w miłej i przyjemnej atmosferze?

Na około miesiąc przed świętami warto zaplanować menu. Co ważne, nie wszystkie dania muszą powstać w domowym zaciszu, gdyż dodatkowa pomoc jest bardzo mile widziane i sprawia, że Wigilia przebiega w atmosferze pełnej relaksu i rozluźnienia. Catering na wigilię to doskonały pomysł — można zdecydować się na kilka propozycji albo pełne menu. Warto ustalić je przedwcześnie i zdecydować, jakie dania trzeba przygotować we własnym zakresie, a co zostanie dowiezione do domu. Tradycyjne święta nie oznaczają wcale serwowania co roku dokładnie tych samych potraw, warto wysilić się na coś nowego, nieco poeksperymentować i zadowolić kubki smakowe. Wraz z ustaleniem menu, warto przydzielić zadania oraz przygotować listę potrzebnych zakupów. Kiedy wszystko zostanie już zapisane i ustalone na dwa tygodnie przed Świętami, można przygotować pierogi oraz uszka do barszczu (jeśli te dania zostają wykonane we własnym zakresie). Chociaż catering na wigilię również może dostarczyć klasyczne wersje znanych potraw albo potrawy z nieco bardziej zróżnicowanymi farszami czy dodatkami.

Ostatnie dni przed świętami – co należy przygotować?

Na tydzień przed świętami warto przygotować aromatyczne pierniczki, udekorować dom, nastawić zakwas na barszcz oraz przygotować masę makową (po przygotowaniu zamrozić, żeby zredukować ilość pracy w dzień przed wigilią).

Catering na wigilię to doskonała opcja, aby urozmaicić świąteczną kolację. Na kilka dni przed uroczystością należy wykonać telefon i potwierdzić godzinę dostawy oraz menu. Warto także przygotować świąteczną kapustę i inne dania, które wymagają nieco dłuższej obróbki, a po pozostawieniu ich na kilka dni smakują jeszcze lepiej. Ryba po grecku, ryba w galarecie czy ciasta mogą powstać na dwa dni przed wigilią.

Pyszne jedzenie przygotowane, warto więc zadbać o świąteczne atrakcje. Można przygotować śpiewniki i włączyć podkład muzyczny, a domownicy i goście zaśpiewają piękne Kolendy, które wprawią wszystkich w dobry nastrój i zadbają o uroczystą oprawę. Należy także upewnić się, że oprócz dobrego jedzenia na stole pojawią się ulubione trunki. Smakowite potrawy, zapach świec i świeżej choinki sprawią, że święta w tym roku będą jeszcze wznioślejsze.

Dodaj komentarz