Oprogramowanie szpiegujące jest łatwo dostępne. Może być wykorzystywane zarówno przez cyberprzestępców, jak i naszych bliskich. Wyciek danych może skończyć się dla nas wieloma nieprzyjemnymi konsekwencjami. Dlatego nie warto ryzykować, lepiej skorzystać z bezpiecznych komunikatorów.
Dane wielu użytkowników są zagrożone. Niewielu z nich ma jednak tego świadomość
Z racji tego, że smartfony stały się centrum dowodzenia naszego życia, wiele podmiotów chce mieć do nich dostęp. Mowa tu nie tylko o osobach z bliskiego otoczenia, lecz także korporacjach, sieciach społecznościowych i agencjach reklamowych.
W większości przypadków sami godzimy się na udostępnianie naszych danych. Pozwalamy na wykorzystywanie ich w celach marketingowych. Ponadto agencje śledzą nasze poczynania w sieci, aby zdobyć informacje o naszych zainteresowaniach i gustach. Dzięki temu mogą przygotować reklamy, które zainteresują odbiorców. Co więcej, zezwalamy na dostęp do aparatu, mikrofonu czy głośnika aplikacjom, które wykorzystują je do zwiększenia skuteczności swojego działania. Natomiast przestępcy najczęściej interesują się dostępem do naszych kont bankowych.
Nasza obecność w sieci nie jest anonimowa. Wyciek danych i informacji jest bardzo częsty i legalny, choć dla wielu osób niemoralny. Dlatego aby zabezpieczyć swoją prywatność, warto skorzystać z bezpiecznych komunikatorów.
W jaki sposób bezpieczne komunikatory mogą zapobiec wyciekowi informacji?
UseCrypt Messenger to aplikacja, która jest uważana za jedną z najbezpieczniejszych na rynku komunikacji internetowej. Komunikator wykorzystuje szyfrowanie wiadomości end-to-end. Zabezpieczenie to polega na tym, że wysłana treść może być odczytana tylko przez adresata i nadawcę. W przypadku przejęcia konwersacji przez osoby trzecie, nie będą one w stanie rozszyfrować wiadomości.
UseCrypt Messenger wyposażony jest także w hasło, które jest niezależne od tego, które chroni system operacyjny urządzenia mobilnego. Stanowi to podwójną ochronę naszych konwersacji. Nawet kiedy przestępca złamie dostęp do samego telefonu, będzie mu dużo trudniej dostać się do samej aplikacji. Ponadto komunikator sprawdza, czy smartfon nie został zhakowany. Jeśli znajduje się na nim złośliwe oprogramowanie, użytkownik zostanie o tym powiadomiony i będzie mógł podjąć właściwe kroki w celu jego usunięcia.
Serwery aplikacji nie przechowują danych. Zarówno wiadomości tekstowych, jak i plików takich jak zdjęcia czy inne multimedia. Dzięki temu osoby trzecie nie mogą wykorzystać informacji w żaden sposób. Właściciele smartfonów mogą być również pewni, że ich lokalizacja nie zostanie udostępniona. Jest to możliwe dlatego, że UseCrypt nie stosuje protokołu webRTC. Co więcej, chroniona jest również prywatność naszych rozmówców. Bardzo interesującą opcją jest także kod, po którego wpisaniu zostają usunięte wszystkie dane komunikatora z pamięci telefonu. To tak zwany panic code, który może zostać wykorzystywany w nieoczekiwanych i ekstremalnych sytuacjach.
#UseCrypt #UseCryptMessenger #UseCryptOpinie