Jeździsz na desce? Sprawdź, czy znasz te zasady

deska

Jazda na deskorolce to mnóstwo frajdy, emocje, ekscytujące triki i satysfakcja. Jednak, abyś mógł czerpać z tego wszystkiego pełnymi garściami, warto zadbać o swoje bezpieczeństwo podczas jazdy. Jak pewnie wiesz, w tym wypadku o uraz, kontuzję, czy poważniejsze obrażenia wcale nietrudno. Oczywiście ani Ty ani żaden inny skejter przy zdrowych zmysłach nie rani się podczas jazdy celowo. Do przeróżnych wypadków jednak dochodzi, a bliskie spotkanie z twardym betonem to najczęściej rezultaty w postaci siniaków, otarć, guzów, a także stłuczeń, czy nawet złamań. Chcesz ograniczyć ryzyko kontuzji?

1. Zawsze korzystaj z ochraniaczy

Świetna deska to podstawa, ale ochraniacze, w tym kask, chroniący to, co najważniejsze, czyli głowę, to absolutna konieczność. Nawet najlepsi i doświadczeni skejterzy nie zapominają o tego typu ochronie. Poza kaskiem przydadzą się ochraniacze na kolana, nadgarstki, czy też na łokcie. Ważne, aby tego typu wyposażenie było dobrej jakość i rzeczywiście gwarantowało ochronę. Do tego dobrze, aby ochraniacze po prostu dobrze się nosiło, aby kask był wygodny i aby nic tutaj nie krępowało twoich ruchów. Jak znaleźć tego typu sprzęt, a do tego deskę i inne wyposażenie przydatne, gdy jeździsz na desce? Najprościej wchodząc na deskshop.pl.

2. Jeździj tylko po odpowiednich nawierzchniach

Dziurawe, popękane, pełne żwiru, nierówne nawierzchnie to podstawowa przyczyna większości wypadków skateboardingu. Dlatego jeżdżąc na desce zawsze wybieraj miejsca, gdzie podłoże będzie równe i gładkie.

3. Naucz się upadać

Jeśli czujesz, że tracisz równowagę i upadek jest bliski – przykucnij na desce. Upadek będzie dzięki temu mniej dotkliwy, bo po prostu upadniesz z mniejszej wysokości. Dobrze jest po prostu wiedzieć, jak upadać!

4. Dbaj o swój sprzęt

Zadbany sprzęt to także gwarancja Twojego bezpieczeństwa. Zanim wybierzesz się pojeździć, sprawdź, czy nic nie jest poluzowane lub uszkodzone i tym samym, czy deska nadaje się do jazdy.

5. Bądź cierpliwy

Nie od razu będziesz jak Tony Hawk. Choć to wszystko przed Tobą. Ale zanim to nastąpi, bądź świadomy posiadanych umiejętności i ograniczeń. Nie porywaj się na triki, które wykonują bardziej doświadczeni skejterzy. Zapewne zajęło im to wiele czasu i wysiłku, zanim dotarli do takiego poziomu. Trenuj i bądź cierpliwy! Wtedy będziesz także bezpieczny!

Dodaj komentarz