Kitesurfing – kiedy zacząć przygotowania do nowego sezonu.

kite-surfing

Krótkie dni, długie wieczory, temperatura średnio zachęca do dłuższego pobytu na świeżym powietrzu. Większość z nas myślami wybiega kilka miesięcy wprzód, marząc o ciepłym i słonecznym lecie. Tak naprawdę czas zleci szybko i nim się obejrzymy powita nas piękna wiosna, a potem lato. Każdy kto uprawia kite surfing wie, że wraz z początkiem maja zaczyna się sezon na pływanie na desce z żaglem.

Otwarcie sezonu

Długi majowy weekend to zwykle oficjalne otwarcie sezonu, który potrwa aż do końca września. Dlatego zima to najlepszy czas na to by spokojnie i bez nerwów przygotować się do rozpoczęcia nowego sezonu.

Po pierwsze – przegląd sprzętu. Warto sprawdzić w jakim stanie jest deska, żagiel, czy wszystko ma się dobrze po ostatnim sezonie i czy nie wymaga drobnych napraw. Ci co wypożyczają sprzęt nie muszą się o to martwić – o dobrą jakość sprzętu zadba szkoła kitesurfingu i działająca przy niej wypożyczalnia. Ci co mają własny sprzęt muszą się trochę natrudzić.

Zadbaj o kondycję!

Jeśli już z początkiem sezonu chcecie się cieszyć dobrą formą fizyczną warto już teraz zadbać o odpowiednią kondycję. Zimą warto jak najwięcej ruszać się na świeżym powietrzu. Każda aktywność jest na wagę złota i pozwala budować dobra formę na lato. Świetnie sprawdzą się na pewno narty czy snowboard, ponieważ idealnie pracują wtedy nogi i całe ciało – czyli podobnie jak kitesurfingu. Jeśli śmigasz na łyżwach też nie żałuj sobie aktywności. Wszystko zaowocuje za kilka miesięcy.

Tak naprawdę zima nie powinna być pretekstem do tego, żeby przerywać aktywność fizyczną. W praktyce jednak ciężko się nam zmobilizować i często odpuszczamy, co potem przypłacamy gorszą formą w lecie. Dlatego o hart ciała i ducha warto dbać przez okrągły rok.

Warto też pomyśleć o bardziej formalnych kwestiach, odpowiednio wcześniej zaplanować urlop, zorganizować sprzęt oraz miejsce na nocleg. Również jeśli planujemy zapisać się na obóz kitesurfingowy – trzeba odpowiednio wcześniej przejrzeć oferty szkół, wybrać jedną i zaklepać termin.

Dobra organizacja i przygotowanie wszystkiego odpowiednio wcześniej pozwoli cieszyć się mocnymi wrażeniami już od początku sezonu.

Dodaj komentarz