Mądre odchudzanie kluczem do szczupłej sylwetki

warzywa

Dużo osób chce stracić na wadze, ale zupełnie nie wie, jak się zabrać do odchudzania. Niektóry stosują głodówki, inni wylewają hektolitry potu, ale efekty nie przychodzą. Niestety, tu nie ma drogi na skróty, więc zawsze, gdy chcesz zadbać o zdrowie, musisz się troszkę napracować i wykazać cierpliwością.

Może dietetyk?

Zawsze możesz wybrać się do dietetyka i właśnie od tego kroku zacząć zmiany żywieniowe. Trafienie na dobrego specjalistę ukierunkuje Cię i pozwoli uniknąć niepotrzebnych błędów. Ułożenie jadłospisu i uzyskanie cennych wskazówek to połowa sukcesu. Zbilansowana dieta powinna być dopasowana idealnie do preferencji żywieniowych, alergii, chorób itd. Nie warto katować się, jedząc to, czego się nie lubi. Zawsze można znaleźć zamienniki, byle nie powodowały przyrostu tkanki tłuszczowej.

Zmień sposób myślenia

Nie słuchaj mądrych rad typu, że owoce mają dużo cukru i należy ich unikać. Co jak co, ale świeże owoce i warzywa nie powinny nikomu zaszkodzić (chyba, że zjesz je w nadmiarze). Cukru w nich zawartego nie można porównać do tego, znajdującego się w czekoladzie. Fruktoza ma niski indeks glikemiczny, dlatego nie powoduje wzrostu cukru we krwi, co najwyżej, spożyta  w nadmiernych ilościach może odłożyć się w formie tłuszczu. Jedzenie owoców, jako słodki dodatek do posiłków, nie przyniesie szkody, a pomoże zdobyć wiele cennych składników odżywczych.

Cenne węglowodany

Nie można też wyrzucić z diety węglowodanów, ponieważ w przypadku aktywnego życia, wypełnionego stresem, wysiłkiem fizyczny itd. Pojawi się rozdrażnienie i spadek energii witalnej. Jeśli bardzo chcesz ograniczyć węglowodany w diecie, musisz je zastąpić białkiem i tłuszczem w niewielkich ilościach, Nie ma innej drogi. Organizm musi dostać, to, czego potrzebuje do sprawnego funkcjonowania.

A może dieta pudełkowa?

Jeśli nie masz na tyle motywacji i cierpliwości do samodzielnego dbania o linię, możesz wspomóc się cateringiem dietetycznym. Czy może być coś wspanialszego niż przygotowane zgodne z twoimi upodobaniami, zbilansowane i zdrowe posiłki? W każdym w większym mieście funkcjonują cateringi i mają coraz większą popularność. Wystarczy wejść na jedną ze stron, np. https://www.nutridieta.pl/catering-dietetyczny-katowice/, aby zobaczyć, jak to wszystko działa. Dieta będzie idealnie dopasowana do Twoich potrzeb, a posiłki dostarczane do Ciebie codziennie i na czas. Odchodzi czas na zakupy, myślenie co i jak przygotować, a dodatkowo zyskujesz pewność, że to, co jesz, spełnia zapotrzebowania Twojego organizmu. Do wyboru zazwyczaj jest bardzo dużo możliwości skomponowania odpowiednich diet – np. bezglutenowa, bez laktozy, dla sportowców, dla wegan itd. Nie będziesz mieć więc żadnego problemu z doborem tej jedynej, optymalnie dopasowanej do Ciebie.

Dodaj komentarz