Najlepszy podolog w Poznaniu

stopy

Czym odznacza się dobry podolog i jak wybrać go spośród wielu innych? W jaki sposób sprawdzić jego kompetencje? Podolog Poznań – ujawniamy kilka tajników tego zawodu.

Przede wszystkim sprawdź jego doświadczenie. Podologia w Polsce pojawiła się dopiero kilka lat temu. Więc 3-letnie doświadczenie brzmi już bardzo dobrze. Pamiętaj także, że ta dziedzina wykształciła się niejako z kosmetologii, to pedicurzyści walczyli o powstanie tego zawodu. Jeżeli więc wiesz, że podolog, który zwrócił twoją uwagę, już wcześniej zajmował się stopami – jest to dobry znak.

Wykształcenie podologiczne

To może być dość sporny temat. Tak naprawdę podologia najpierw powstała w praktyce, a dopiero później nazwano ją i starano się usystematyzować wiedzę. Wielu pedicurzystów nie miało narzędzi i wiedzy, jak pomóc klientom z poważniejszymi problemami i sami musieli dość do tego, co zrobić. Dzisiaj ta wiedza jest już dostępna. W całej Polsce, jak i w Poznaniu, uczelnie oferują podologiczne kierunki studiów. Podręczniki zostały przetłumaczone, a także kilku polskich praktyków napisało swoje. Absolutnie nie musimy się dziś obawiać, czy podolog ma niezbędną wiedzę. Przeglądając ofertę warto jednak zwrócić uwagę, czy nasz specjalista zdobył oficjalne wykształcenie.

Tytuł doktora u podologa?

Podolog go… nie ma. Ponieważ nie jest lekarzem. Dopiero w 2015 roku weszła w życie rozporządzenie, mówiące o tym, że jest to oficjalnie uprawiany zawód w Polsce. Nie poszukujcie zatem specjalistów z „dr” przed nazwiskiem, nie znajdziecie ich nawet w tym pięknym mieście. Dobry podolog to Wielkopolskie Centrum Zdrowej Stopy – Anmedica. W tym miejscu pracują profesjonalni podolodzy.

Przed badaniem podologicznym

Każdy podolog znający się na swojej dziedzinie wie, że pobranie próbki z chorego miejsca nie jest takie proste. Jeżeli stopę lub paznokcie klienta zaatakowały grzyby, podolog nie jest w stanie gołym okiem określić ich rodzaju. W takim przypadku pobiera próbkę i wysyła ją do laboratorium. Zanim to zrobi musi się upewnić, że klient w ciągu 4 do 6 tygodni wcześniej nie przyjmował żadnych doustnych i zewnętrznych preparatów na grzybicę. Samo miejsce objęte chorobą nie może być nasmarowane kremem lub balsamem nawilżającym, a paznokieć nie może być pomalowany lakierem ani odżywką.

Bezbolesne zabiegi u gabinecie podologicznym?

Niemal wszystkie zabiegi wykonywane u profesjonalnego podologa nie sprawiają bólu. Często boimy się, że usuwanie kurzajek czy paznokcia opanowanego przez grzybicę będzie poleć, tymczasem będziemy odczuwać co najwyżej lekki dyskomfort. Dobry podolog jest precyzyjny, ale przy tym delikatny.

Poznań jest dużym miastem, dlatego oferta gabinetów podologicznych jest obszerna. Nie bój się, że trafisz w złe ręce. Jeżeli masz pewne wątpliwości, na pierwszej wizycie nie krępuj się zadawać pytań do momentu, aż wszystko będzie dla Ciebie jasne.

Dodaj komentarz