Okulary – jak je wybrać? Na co zwrócić uwagę?

okulary

Okulary, nie dosyć, że poprawiają jakość widzenia, to również mogą wpłynąć na odbiór wizualny twarzy. Odpowiednio dobrane mogą odwrócić uwagę od pewnych niedoskonałości rysów. Natomiast zły wybór może całkowicie zepsuć nam urodę.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze oprawek?

Przy wyborze oprawki nie należy się kierować tylko i wyłącznie osobistym gustem, tylko pewnymi zasadami. Dotyczą one w dużej mierze kształtu twarzy. Wybór okularów korekcyjnych, podlega tym samym prawom, co wybierania przeciwsłonecznych. W mieście Olsztyn i w każdym z obu przypadków trzeba wziąć pod uwagę kształt rysów.

Jakie są podstawowe kształty twarzy?

Każdy optyk na ogół dobrze potrafi doradzić w sprawie doboru oprawek, jednak swoje rady opiera na tych samych zasadach. Również patrzy na rysy. Dlatego można określić samodzielnie jakiego rodzaju jest nasza twarz. Żeby to zrobić wystarczy podejść do lustra i narysować pomadką kontur naszej twarzy. Wtedy jaśniej zdamy sobie sprawę, czy nasza twarz jest kwadratowa, okrągła, owalna, trójkątna czy podłużna.

Twarz kwadratowa to wyraziste, kanciaste rysy. W takim przypadku dobierając okulary staramy się złagodzić te linie, decydując się na zaokrąglone brzegi, gdzie góra jest ciemniejsza a dół jaśniejszy.

Przy okrągłej twarzy sprawdzą się oprawki, które optycznie ją wydłużą. Mogą to być modele o kanciastych kształtach, kwadratowe czy prostokątne i takie, które zwężają się ku dołowi.

Twarz owalna to ideał o którym każdy marzy i tutaj optyk nigdy nie ma problemów z dobraniem oprawki. Osobom o twarzy owalnej pasują wszystkie okulary. Każdy model będzie odpowiedni, pod warunkiem, żeby jego szerokość nie była większa od szerokości twarzy.

Trójkątna twarz wymaga, żeby odwrócić uwagę od jej górnej części. Dlatego na miejscu będą tutaj delikatne, owalne okulary. Dobry efekt dają szkła bez oprawek. Każdy dobry optyk jest w stanie taki model sprowadzić i mieć w propozycjach w swoim sklepie.

Twarz podłużna wymaga podobnego postępowania, co twarz kwadratowa. Tutaj sprawdzą się oprawki okrągłe. Jeśli chodzi o najmodniejszy fason, nie tylko w miejscowości Olsztyn, to są to sławne aviatorki, które również są hitem w przypadku okularów przeciwsłonecznych.

Kolory oprawek

Każdy optyk w swojej ofercie posiada najróżniejsze fasony i kształty oprawek. Różnorodność dotyczy również kolorów. Kształt oprawek dobrany do rysów twarzy jest istotny, ale dodatkowo okulary trzeba dobrać kolorystycznie. Patrzymy wtedy na kolor swoich włosów, kolor oprawy oczu i nawet na barwę tęczówek. Przede wszystkim trzeba sobie odpowiedzieć, czy chcemy, żeby oprawki były widoczne, czy też wolimy, żeby zlały się z kolorem włosów. Inna sytuacja jest z okularami optycznymi a inna jak chcemy zadać szyku na wakacjach w mieście Olsztyn i szukamy okularów, które będą przyciągać uwagę. Wtedy to udajemy się do wyspecjalizowanego sklepu, gdzie można zakupić super modne okulary przeciwsłoneczne, których kształt i kolor widzieliśmy na wybiegach w najlepszych domach mody. W Olsztynie szeroki wybór znajdziemy w salonie https://www.optyklawrynowicz.pl/.

Powłoki antyrefleksyjne

Specjalne powłoki odbijające światło, to jest to, w co zawsze opłaci się zainwestować. Powłoka antyrefleksyjna dodana do szkieł, na pewno podwyższa ich cenę. Jednak używanie tego typu okularów, jest o wiele korzystniejsze dla oczu. To samo w przypadku szkieł leczniczych, jak też przeciwsłonecznych. W przypadku długiej, codziennej pracy przy komputerze, jest to zabezpieczenie oczu, które nie męczą się aż tak szybko.

To samo tyczy się okularów przeciwsłonecznych. Nawet jak na wakacjach w mieście Olsztyn, będzie ostre słońce to i tak nasze oczy nie będą cierpiały. Powłoka antyrefleksyjna będzie najlepszą ochroną.

Dodaj komentarz