Perfumerie w sieci

perfumeria

Ludzie kochają pachnidła. Stąd perfumy damskie cieszą się dużą popularnością. W wyszukiwarki internetowe wpisujemy takie hasła jak: zapachy marzeń opinie (chcąc wybrać ten najbardziej idealny na świecie zapach). A drogerie internetowe kuszą szerokim wachlarzem perfum: delikatnie kwiatowych, słodko owocowych, a nawet transpłciowych unisex. Zapachy – skąd bierze się ludzka słabość do nich?

Wyczulone powonienie archaicznego człowieka a współczesna drogeria internetowa

Zanim geniusze wynaleźli najcudowniejsze perfumy damskie świata, ludzie tak po prostu wdychali zapachy. Pachnidła codzienności, czy wręcz natury – kwiatów, drzew, burzy, deszczu, ogniska… Zapach pozwalał ludziom rozpoznać niebezpieczeństwo i uchronić się przed zagładą. Po zapachu rozpoznawaliśmy atrakcyjność płci przeciwnej. Ludzie mieli naprawdę wyczulone powonienie, gdyż pomagało im ono przeżyć. Psycholodzy sądzą, że właśnie z powodu tego, iż zapachy były niezbędne dla człowieka, współcześni ludzie przywiązują tak dużą wagę do perfum. Czujemy się z nimi bezpiecznie. Spryskanie się pachnidłem jest wręcz rytuałem. W sieci internetowej znajdujemy porady na temat właściwego użycia perfum. Znajdujemy odpowiedź na pytanie – jak perfumować ciała, w jakich miejscach, aby zapach był najbardziej intensywny i został na dłużej.

Zapachy marzeń – owocowe, wieczorowe czy unisex?

Współczesny pęd do perfekcji znajduje także odbicie w pachnidłach. Wpisujemy w wyszukiwarkę internetową Google hasła typu zapachy marzeń, by dowiedzieć się, który zapach jest piękny czy też pasujący do takiej czy innej sytuacji. Na przykład na wieczór pasują raczej cięższe perfumy, a na co dzień lekkie. Inne są zapachy męskie a inne kobiece. Inny mają skład. Na przykład słynnym męskim akordem jest mech dębowy i lawenda, a damskim ambra, paczula oraz cytrusy. Poza tym to właśnie z internetu możemy dowiedzieć się, że ostatnim krzykiem mody wśród zapachów są perfumy unisex, czyli uniwersalne zapachy wykraczające poza granicę płci. Perfumy transpłciowe możecie oczywiście znaleźć we współczesnych drogeriach internetowych.

Jak działa zapach na płeć przeciwną?

Okazuje się, że pożądanie ma swój specyficzny zapach. Wyczuwalny jest w okolicach genitaliów, sutków, głowy. Kształtuje się w czasie dojrzewania i towarzyszy nam przez całe życie. Usiłujemy się go pozbyć, stosując rytuały zabiegów pielęgnacyjnych. Tymczasem to właśnie ów indywidualny zapach ciała potrafi przebić się przez kosmetyki, czy też wręcz z nimi zmieszać i uwieść płeć przeciwną. Nasz indywidualny zapach wpływa na to, jakiego partnera wybierzemy.

Jak dobrać zapach do osoby?

Zapach na każdego działa inaczej. Aby idealnie dobrać perfumy do siebie należy najpierw przygotować do tego ciało, oczyszczając je, następnie nanieść perfum i nosić go przez kilka godzin. Dobrą radą jest też to, aby nie wąchać jednocześnie zbyt wielu pachnideł. Możemy też dobrać perfumy damskie czy męskie do rodzaju skóry – tłustą skórę na przykład należy spryskiwać delikatniej, gdyż zapachy są tutaj bardziej wyczuwalne. Poza tym na skórze tłustej ładnie rozwijają się perfumy cytrusowe. Natomiast na suchej zapachy kwiatowe i orientalne.

Dodaj komentarz