Plusy i minusy cateringu dietetycznego

jedzenie

Ciągły brak czasu, pośpiech i stres to najczęstsze powodu sięgania po fast foody, wysoko przetworzone, niezdrowe produkty oraz słodycze. Aby zmienić dotychczasowy styl odżywiania i zadbać o zdrowie możemy zamówić catering dietetyczny. Jakie wady i zalety posiada dieta pudełkowa?

Dieta na próbę

Często, zanim podejmiemy decyzję o zamówieniu diety pudełkowej, rozważamy, czy jest to dobry pomysł. Czy catering dietetyczny nam się opłaci, czy warto z niego skorzystać oraz czy posiada więcej zalet niż wad. Aby umożliwić niezdecydowanym osobom wypróbowanie diety bez konieczności kupowania posiłków od razu na cały miesiąc, wiele firm daje możliwość zakupu jednodniowej diety.  Na przykład zamawiając dietę od firmy Dietykieta możemy wybrać tylko jednodniową dietę, 5 dniową, 10 dniową lub dietę na 20 dni. Jest to dobre rozwiązanie również jeśli chodzi o kwestie finansowe, ponieważ nie musimy od razu płacić za cały miesiąc.

Zmiana nawyków żywieniowych

Wiele osób uważa, że catering dietetyczny pomógł im zmienić dotychczasowe nawyki żywieniowe. Nauczył ich zdrowego odżywiania i regularnego spożywania posiłków. Odżywiając się z cateringiem dietetycznym możemy schudnąć, utrzymać wagę lub rozbudować tkankę mięśniową. Plusem tego sposobu odżywiania jest brak konieczności spędzania czasu na zakupach i gotowaniu.

Pomoc dietetyka

Dużą zaletą cateringu dietetycznego jest możliwość skorzystania z darmowej pomocy dietetyka. Nie wszystkie firmy cateringowe posiadają taką opcję w swojej ofercie, dlatego warto szukać takich, które współpracują z dietetykiem. Jeśli mamy wątpliwości co do wybranej diety, kaloryczności lub mamy problem ze schudnięciem, dietetyk nam pomoże i udzieli cennych rad.

Koszt

Niektóre osoby do cateringu dietetycznego zniechęca cena. Może się wydawać, że dieta pudełkowa jest droga, jednak cena ta obejmuje dostarczenie całodziennego zestawu posiłków oraz często pomoc dietetyka. Koszty cateringu dietetycznego są różne. Na przykład za jeden dzień diet od Dietykiety zapłacimy od 54zł. Dla niektórych osób może to być wysoka cena, jednak po dokładnym przeliczeniu sami przekonamy się, że wcale nie jest wygórowany koszt jak za zestaw zdrowych posiłków na cały dzień.

Dodaj komentarz