Popraw wygląd swoich piersi

piersi

Wiele kobiet nie akceptuje wyglądu swoich piersi, które wraz z biegiem czasu mogą stać się mniej jędrne czy obwisłe. Dla niektórych z nich sposobem na poprawę wyglądu piersi mogą być implanty biustu, jednak warto w pierwszej kolejności zadbać o ładny wygląd piersi poprzez odpowiednią ich pielęgnację.

Sposoby na poprawienie wyglądu biustu

O biust należy zacząć dbać wcześnie. Przede wszystkim ważny jest odpowiednio dobrany biustonosz już od momentu pojawienia się piersi, a także właściwa pielęgnacja, polegająca na nawilżaniu skóry biustu i jej ujędrnianiu. W zachowaniu ładnego biustu pomóc mogą także właściwie dobrane ćwiczenia fizyczne, które wzmocnią mięśnie podtrzymujące biust.

Co zrobić, gdy biust jest powodem kompleksów?

Kiedy nasz biust staje się powodem kompleksów, a sposoby na jego ujędrnienie nie pomogły, wówczas można skorzystać z rozwiązań chirurgicznych. Wbrew pozorom implanty biustu nie służą tylko i wyłącznie do powiększania piersi do monstrualnych rozmiarów. Wygląd piersi można poprawić przez zabieg podnoszenia biustu, polegający na wszczepieniu pobranej z brzucha, boków czy ud tkanki tłuszczowej. Zabieg ten, oprócz wpływu na wygląd piersi również wyszczupla okolice, z których pobierana jest tkanka tłuszczowa.

Implanty biustu

W przypadku chęci powiększenia lub poprawienia wyglądu piersi możliwe jest także zastosowanie różnego rodzaju implantów. Najczęściej wymagają one jednak cięcia pod piersią, po którym zostaje blizna. Najbardziej wymagające pacjentki mogą skorzystać z zabiegu wstawienia implantów metodą augumentacji przez pachę, po której nie pozostają widoczne blizny.

Przed podjęciem decyzji o powiększeniu biustu, warto porozmawiać z lekarzem, aby przekonać się, która metoda będzie dla nas najlepsza. Zabiegi powiększania piersi za pomoca implantów odbywają się w znieczuleniu ogólnym i wiążą się z koniecznością spędzenia co najmniej jednego dnia w szpitalu. Przed zabiegiem należy wykonać komplet niezbędnych badań.

Dodaj komentarz