Popularna medycyna estetyczna

kobieta

Medycyna estetyczna jest popularna na świecie, a w Polsce również zyskuje na popularności. Znana jest od dawna, a jej początki to starożytność. Ojcem tego działu medycyny jest Jean Jacques Legrand. Założył on Towarzystwo Medycyny Medycznej. W Polsce medycyna estetyczna stosowana jest od lat 90. XX wieku. Wówczas zaczęto stosować zabiegi tej medycyny w naszym kraju. Ten dział medycyny poprawia jakość życia ludzi. Pozwala odmłodzić cerę, usunąć zmarszczki, korygować zbyt małe lub zbyt duże piersi, usuwać blizny, redukować otyłość, cellulit, rozstępy oraz inne niedogodności. Medycyna estetyczna to zabiegi niechirurgiczne, małoinwazyjne. Mocniej jednak ingerują w głębsze partie skóry niż zabiegi kosmetyczne. Zabiegi realizowane są ambulatoryjnie, nie w szpitalu. Lekarzem medycyny estetycznej może być internista, dermatolog czy lekarz innej specjalizacji po profesjonalnych kursach dokształcających.

Zabiegi medycyny estetycznej

Do wykonania zabiegów medycyny estetycznej służą laser frakcyjny, masaż mechaniczny, podciśnienie, fale radiowe, toksyna botulinowa (jad kiełbasiany), peeling, mezoterapia igłowa, kriolipoliza, zabiegi biostymulacyjne, osocze bogatopłytkowe, lasery biostymulujące.

Do jakich celów stosowane są zabiegi medycyny estetycznej?

Zabiegi medycyny estetycznej odmładzają i ujędrniają skórę, usuwają zmarszczki, wypełniają doliny łez, niwelują cienie pod oczami, poprawiają kształt oraz owal  twarzy, redukują przebarwienia starcze, usuwają blizny po trądziku lub po operacjach, eliminują rozstępy, cellulit, nadmiar tkanki tłuszczowej, modelują usta, zwężają rozszerzone pory skóry, zamykają rozszerzone pory, redukują nadmierną potliwość. Pozwalają usuwać rumienie, tatuaże, znamiona. Pozwalają korygować koloryt zębów, leczą objawy trądziku różowatego. Jak zatem widać są to bardzo znaczące zabiegi dla urody każdego człowieka. Zabiegi nie są inwazyjne, ale gwarantują bardzo wysoką skuteczność. Dużą popularnością cieszą się nici liftingujące. Jest to nowy sposób na młody wygląd cery. Nici nie wymagają użycia skalpela i dają natychmiastowy efekt. Poprawiają one jędrność skóry, są rusztowaniem dla wiotkiej cery. Efekt jędrności pojawia się od razu po zabiegu. Nici są dobrze tolerowane biologicznie, wchłaniają się po roku. Efekt liftingu utrzymuje się aż do sześciu lat.

Zalecane jest wypełnienie kwasem hialuronowym. Zabieg ten pozwala redukować zmarszczki wokół oczu, mimiczne na czole, poprawia jędrność i gęstość skóry, wygładza dekolt, szyję oraz dłonie. Poza tym można dzięki niemu modelować i powiększać usta, modelować owal twarzy, czyli uwypuklić kości policzkowe, podnieść opadające kąciki ust.  Jest to także zabieg medycyny estetycznej, często zamawiany przez panie, sięgają po niego także panowie, którzy zaczynają doceniać znaczenie dobrego i młodego wyglądu.

Podsumowując, medycyna estetyczna oferuje dobre zabiegi, które przekładają się na młodszy wygląd. Odchudza, modeluje, redukuje zmarszczki oraz przebarwienia. Nie można przeceniać jej znaczenia, jest ważna i nie jest inwazyjna. Nie są to zabiegi chirurgiczne, ale estetyczne.

Dodaj komentarz