Posiłki dla aktywnych

musli

Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia. Szczególnie pamiętać o tym powinny osoby aktywne, które większość swego wolnego czasu spędzają w ruchu.

Dobrze zbilansowane śniadania są szczególnie ważne dla kobiet, które pragną zachować idealną sylwetkę, a przy tym mieć energię na cały dzień. Co więc należy wybierać?

Aby przygotować zdrowe śniadanie nie trzeba wykazywać nie pomysłowością. Najlepsze mogą okazać się produkty najprostsze i najszybsze w przygotowaniu. Jednym z podstawowych wyborów powinna więc być owsianka. Możemy przygotować ją na mleku lub wodzie. Podstawą takiego posiłku jest również musli, do którego dodać można wiele innych składników, jak orzechy, żurawina, suszone owoce czy banan. Nie należy zapominać też o pieczywie. Zalecane jest ciemne i pozbawione środków konserwujących czy cukrów. Dobrym pomysłem na śniadanie, zapewniającym energię na cały dzień, jest również jajecznica. Jeśli nie przesadzamy z ilością i częstotliwością spożywanych jajek, nie są one groźne i nie spowodują znacznego wzrostu cholesterolu, a jedynie wzrost sił i chęci do pracy. Jedząc śniadanie nie możemy też zapominać o innych niezbędnych składnikach, którymi są warzywa. Może to być kanapka z pomidorem, jak i gotowane warzywa, które można zjeść z pieczywem czy jajecznicą. Wyższy poziom energii zapewni również awokado. Można dodać go do sałatki, położyć na kanapce lub przygotować z niego pastę.

Kolejnym posiłkiem, który powinien być zjedzony jest obiad. Dla osób aktywnych, regularnie ćwiczących poleca się tu przede wszystkim chude mięso (kurczak, indyk, wołowina) z takimi dodatkami jak ziemniaki, ryż lub kasza i oczywiście kolejną porcją warzyw. Dobrym wyborem będą także ryby i owoce morza. Nie należy też uciekać od makaronów i fasoli. Wieczorem z kolei ważne jest, by posiłek nie był zbyt obfity. Dobrze sprawdzą się więc różnego rodzaju sałatki, a także jajka i zwykłe kanapki z pełnoziarnistym pieczywem. Kolację najlepiej też zjeść na około 2-3 godziny przed snem.

Wiele osób, pomiędzy głównymi posiłkami sięga też po dodatkowe przekąski. W przypadku osób aktywnych dobrze sprawdzą się owoce i warzywa, a przede wszystkim przygotowywane z nich koktajle. Do koktajli takich dodać też można różnorodne superfoods czy odżywki dla aktywnych, wspomagające pracę mięśni podczas wysiłku fizycznego.

Dodaj komentarz