Postanowienia – jak wytrwać ?

fitness

Jedne z nich są bardziej trwałe, inne istnieją tylko w naszej głowie i nigdy ich realizujemy. Postanowienie o zrzuceniu zbędnych kilogramów to na pewno jedne z tych, które często sobie obiecujemy, ale też równie często jesteśmy zniechęceni brakiem postępów i szybko przechodzą w niepamięć. Odchudzanie to złożony proces, na którego sukces składa się wiele czynników, takich jak aktywność fizyczna, dieta i…. no właśnie spalacze tłuszczu, albo jak kto woli reduktory tłuszczu. Tak czy inaczej chodzi o suplementy, które wspomagają proces odchudzania, dzięki czemu jest nam po prostu łatwiej.

Czy warto je stosować suplementy?

Na to pytanie odpowiedź nie jest jednoznaczna. Trudno w jednym słowie napisać TAK warto lub NIE warto. Wszystko zależy od nas. Same spalacze można podzielić na dwie grupy – jedna to termogeniki, które na zasadzie podwyższenia temperatury wspomagają proces odchudzania, druga grupa to fat burnery, które nie zawierają składników wywołujących działanie termogenne. Termogeniki są właściwym wyborem jeżeli chodzi o osoby młode, zdrowe, nie mające problemów z sercem czy nadciśnieniem. Jeżeli jesteś w tej grupie to zdecydowanie polecam stosowanie właśnie tej grupy spalaczy, gdyż są one skuteczniejsze od fat burnerów. Te drugie natomiast polecane są bardziej dla osób, które mają problemy z sercem, nadciśnieniem.

Kolejne pytanie które może się pojawić – to kiedy zacząć stosować spalacze tłuszczu??? Na pewno nie ma sensu zacząć ich brać wraz z pierwszą wizytą na siłowni, podczas pierwszego treningu fitness, czy pierwszego treningu biegowego. W każdy trening trzeba się wdrożyć, a jeżeli wcześniej aktywność fizyczna była tym czego unikaliśmy to sam trening i dieta powinny początkowo dać zadowalające efekty. Warto więc kilka tygodni potrenować “na sucho”, a z czasem jak kilogramy przestaną ubywać w zadowalającym nas tempie – warto pomyśleć o spalaczu tłuszczu i sięgnąć po jakiś z grupy termogeników lub fat burnerów. Te tańsze w sklepach z odżywkami – www.dso.pl zaczynają się od kwoty 30-50 zł, a te droższe i skuteczniejsze to już wydatek rzędu 100-130 zł.

Życzę powodzenia na każdym etapie waszej walki ze zbędnymi kilogramami.

Dodaj komentarz