Preparaty przeciw wypadaniu włosów

kosmetyki

Z problemem wypadania włosów boryka się coraz więcej osób. Szczególnie narażeni są mężczyźni, ale też płeć piękna często włączy z tą przykrą dolegliwością. Powodów jest dużo – może być to czynnik genetyczny, skutek przebytej choroby, zażywania różnych leków, np. na nadciśnienie czy na krzepliwość krwi.Wiele złego niesie też ze sobą długotrwały stres, życie w ciągłym pośpiechu i brak dostatecznej ilości snu. Czynnikiem sprzyjającym wypadaniu włosów może być zła dieta i mała ilość ruchu – inaczej mówiąc niezdrowy tryb życia. Najgorszym przypadkiem jest łysienie plackowate, kiedy agresorem jest źle działający system immunologiczny człowieka.

Jak sobie z tym radzić?

Często procesu utraty włosów nie można całkowicie wyeliminować (szczególnie, gdy jest to czynnik dziedziczny) ale istnieje wiele sposobów zmniejszenia jego intensywności. Dobre odżywianie, czyli pokarmy bogate w witaminy B i A oraz mikroelementy, takie jak, magnez, selen czy żelazo na pewno w pewien sposób wpłynie pozytywnie na strukturę włosa. Druga ważna sprawa to codzienna higiena – łagodne traktowanie włosów podczas mycia głowy i suszenia. Bez szarpania, tarcia i kierowania gorącego strumienia powietrza na włosy. Trzeba też pamiętać o ich ochronie szczególnie w letnie dni, przed szkodliwymi promieniami UV.

Preparaty przeciw wypadaniu włosów

Oczywiście oprócz naturalnej pielęgnacji i zachowaniu środków ostrożności każdego dnia, warto sięgnąć po odpowiedni preparaty. Ich wybór jest naprawdę szeroki, wystarczy zerknąć na stronę dobrej marki kosmetycznej, choćby tutaj sklepfryz.pl i wybrać najbardziej optymalne dla siebie kosmetyki. Są to skuteczne szampony, maseczki czy lotiony przeciw wypadaniu włosów, czyli takie kosmetyki, które nie tylko pielęgnują ale też leczą. Zawarte w nich mikropierwiastki, aminokwasy oraz różne witaminy odżywiają cebulki włosów od wewnątrz. Pozwalają też zachować w dobrej kondycji mieszki włosów, działając przeciwstarzeniowo. Dzięki takim preparatom cebulka jest lepiej połączona z włosem, czyli mocniejsza. Włókno włosa jest odpowiednio nawilżone, poprawia się mikrocyrkulacja krwi oraz wyregulowane zostaje wydzielanie serum.

Takie kosmetyki można stosować też profilaktycznie, aby uchronić się przed późniejszym wypadaniem włosów. Będą one odpowiednio odżywione i nawilżone, co je wzmocni i odżywi. Nie można bagatelizować pierwszych oznak osłabienia włosów, np. kruchości i przerzedzenia, ponieważ w pierwszym stadium procesu można jeszcze skuteczniej przeciwdziałać.

Dodaj komentarz