Proste sposoby na oczyszczenie organizmu

detoks

Oczyszczanie organizmu z toksyn jest niezwykle ważne. Dzięki temu usprawniamy układ trawienny, zwiększamy odporność organizmu i chudniemy. Detoksykacja wcale nie musi być trudna i nieprzyjemna. Wystarczy, że wykorzystasz posiadane w domu wyciskarki do soków, blendery, miksery oraz sokowirówki. Z ich pomocą można stworzyć pyszne koktajle, dietetyczne desery oraz soki, dzięki którym oczyścimy organizm. Ważnym składnikiem przygotowywanych posiłków powinna być yerba mate, ale też sól epsom, która wykazuje szereg zdrowotnych właściwości. Sól epsom składa się z magnezu i siarki, więc dostarczy nam niezbędnych składników do prawidłowego funkcjonowania. Przyczynia się do poprawy przemiany materii, lepszego trawienia oraz wspomaga oczyszczanie organizmu.

Jak przeprowadzić detoks?

Sól epsom przyczynia się również do poprawy perystaltyki jelit, doskonale sprawdzi się przy męczących zaparciach. Działa jak naturalny środek przeczyszczający, a jest przy tym bardzo bezpieczna w stosowaniu. Innym bardzo cennym składnikiem, który pomoże oczyścić nasz organizm jest yerba mate. Posiada ona sporą dawkę kofeiny, ale jest o wiele bezpieczniejsza niż kawa. Napój yerba mate nie podrażnia żołądka oraz nie wypłukuje cennych składników mineralnych. Świetnie pobudza i oczyszcza organizm. Jak przeprowadzić detoks? To proste. Potrzebujesz jedynie soli epsom, yerba bate oraz jednego z urządzeń do blendowania lub miksowania, czyli wyciskarki do soków czy sokowirówki. Jeżeli nie dysponujesz takimi urządzeniami, przydadzą się wszelkiego rodzaju blendery oraz miksery, którymi rozdrobnisz warzywa i owoce.

Przepis na napój oczyszczający

Potrzebujesz też oczywiście owoców, warzyw, imbiru, wody mineralnej lub niskotłuszczowego jogurtu, opcjonalnie suszonych owoców czy otrąb i płatków owsianych. Masz wszystko? Więc do dzieła – za pomocą blendera, wyciskarki do owoców czy sokowirówki zmiksuj ulubione owoce i warzywa, dodaj wody mineralnej i koniecznie imbiru oraz łyżeczkę soli epsom. Pij przynajmniej dwa razy dziennie taką miksturę. Bardzo ważne jest również to, aby przynajmniej raz dziennie wypić napój yerba mate, który będzie doskonałym uzupełnieniem przeprowadzanego detoksu. Detoks możesz stosować nawet kilkanaście dni, ale zadbaj, aby był połączony z racjonalnym odżywianiem się. Tylko w taki sposób bezpiecznie oczyścisz organizm z toksyn oraz będziesz cieszył się zdrowiem, energią oraz szczupłą sylwetką.

Dodaj komentarz