Pyłki do paznokci – jak stworzyć efektowny manicure?

kobieta

Pyłki do paznokci to jeden ze sposobów na szybki i wyróżniający się manicure. Pozwalają osiągnąć spektakularny efekt, nie wymagając przy tym dużych umiejętności i precyzji. Dzięki temu często są polecane osobom, które dopiero rozpoczynają swoja przygodę ze stylizacją paznokci. Chętnie sięgają po nie także profesjonaliści. Oto kilka powodów, dla których warto przekonać się do pyłków.

Sposób na zjawiskowy manicure

Pyłki do paznokci to bardzo szerokie pojęcie, pod którym kryje się ogromna liczba ozdób do paznokci. Różnią się one pomiędzy sobą przede wszystkim rezultatem, jaki można dzięki nim stworzyć. Do wyboru są m.in. pyłki:

  • dające delikatną poświatę, np. efekt syrenki,
  • intensywnie błyszczące, np. paznokcie lustrzane,
  • metaliczne, np. pyłki holo,
  • fluorescencyjne.

Oprócz tego, pyłki mogą różnić się wielkością drobinek. Niektóre z nich są bardzo malutkie i przypominają proszek, a inne składają się z połyskujących płatków lub brokatu. Dzięki temu każdy ma szansę znaleźć wśród nich swoich faworytów. Pyłki są ozdobą uniwersalną – można wykorzystać je z lakierami hybrydowymi, żelowymi i tradycyjnymi. Pięknie prezentują się na niemal wszystkich odcieniach, z każdym tworząc nieco odmienny efekt.

Jak prawidłowo nakładać pyłki?

Jak już wspomniano powyżej, aplikacja pyłków nie wymaga dużych umiejętności, jak np. malowanie wzorków, dlatego może z nich korzystać każdy. Pierwszym krokiem jest przygotowanie paznokci do standardowego manicure. Następne należy nałożyć na płytkę bazę oraz lakier hybrydowy i utwardzić je pod lampą. Większość pyłków wciera się w warstwę dyspersyjną lakieru. Niektóre jednak potrzebują do wykończenia topu no wipe, dlatego przed nałożeniem konkretnego produktu warto upewnić się co do jego wymagań. Do wcierania warto użyć specjalnego aplikatora, który pozwoli dotrzeć nawet do trudno dostępnych miejsc. Pyłki świetnie prezentują się zarówno nałożone na wszystkich paznokciach, jak i w postaci pojedynczego akcentu. Bardziej wprawieni mogą także wykorzystać je do zdobienia paznokci wzorkami.

Czy pyłki do paznokci można stosować na zwykły lakier?

Osoby, które preferują manicure tradycyjnymi lakierami, także mogą wykorzystać pyłki do stylizacji. Metoda nakładania wygląda jednak inaczej niż przy żelach i hybrydach. Wtarcie pyłku mogłoby się w tym przypadku zakończyć zniszczeniem dotychczas wykonanej pracy. Zamiast tego należy więc delikatnie oprószyć jeszcze niewyschnięty lakier, wspomagając się przy tym pędzelkiem wachlarzowym, a następnie wykończyć powierzchnię utrwalaczem lub bezbarwnym lakierem.

Dodaj komentarz