Rozpocznij wiosnę z nową aktywnością!

rolki

Jazda na rolkach to jedna z najprzyjemniejszych aktywności fizycznych, która doskonale wpływa na ciało oraz na samopoczucie. Angażuje i wzmacnia wiele partii mięśni, poprawia kondycję oraz sprzyja utracie zbędnych kilogramów. Dodatkowo pozwala dotlenić cały organizm i odstresować się po długim dniu w pracy. Dowiedz się, jakie jeszcze korzyści przynosi ta aktywność oraz jaki sprzęt wybrać, by jazda była jak najprzyjemniejsza.

Korzyści z jazdy na rolkach

Jazda na rolkach to doskonała okazja, by spędzić trochę czasu z rodziną lub znajomymi, a także by poznać nowe osoby. Aktywność na świeżym powietrzu daje mnóstwo pozytywnej energii i pozwala zapomnieć o stresie. To także świetny sposób, by zyskać piękną sylwetkę. Godzina jazdy na rolkach pozwala spalić nawet 700 kalorii. Regularne treningi, 2-3 razy w tygodniu, poprawią Twoją kondycję, a także pomogą wzmocnić mięśnie pośladków i brzucha oraz wysmuklić łydki i uda. Dodatkowo sport nie obciąża stawów i nie naraża kręgosłupa oraz kolan na przeciążenia. Dzięki temu może być uprawiany nawet przez osoby walczące z otyłością. Jazda na rolkach wymusza utrzymanie balansu, co rozwija poczucie równowagi oraz koordynację ruchową.

Aktywność to świetne cardio, które wzmacnia serce i pozytywnie wpływa na cały układ krążenia. To przekłada się na lepsze dotlenienie tkanek organizmu. Jazda na rolkach poprawia humor oraz pomaga zredukować stres i napięcia. Postaw na aktywność, która przyniesie Ci mnóstwo korzyści dla zdrowia i dobrego samopoczucia.

Dobór odpowiedniego sprzętu

Aby aktywność sprawiała jak najwięcej przyjemności, a przede wszystkim była bezpieczna, należy dobrać odpowiedni sprzęt. Rolki damskie (wiele propozycji znajdziesz tutaj: https://roooolki.com/pol_m_Rolki_Rolki-damskie-393.html) powinny być dopasowane do Twojego stylu jazdy. Jeśli dopiero zaczynasz postaw na model do jazdy rekreacyjnej. W miarę nabierania wprawy możesz pomyśleć na przykład o freestyle lub do szybkiej jazdy. Istotne są także kółka, a konkretnie ich rozmiar oraz materiał, z którego zostały wykonane. Wybierając poliuretanowe, zapewnisz sobie komfort i ciszę podczas jazdy, nawet po nierównym chodniku. Im większe komponenty, tym łatwiej uzyskać większą prędkość. Na początek wystarczą kółka o średnicy 78-100 milimetrów. Zwróć także uwagę na ich twardość, która wpływa na wytrzymałość oraz amortyzację.

Kolejnym aspektem, na jaki należy zwrócić uwagę podczas zakupu rolek jest prawidłowy rozmiar buta. Powinien być tak dobrany, by zapewniał komfort i wygodę. Jego twardość oraz rodzaj skorupy to kwestia indywidualna. Warto postawić na marki, które zapewniają najwyższą jakość materiałów, z których wyprodukowali swoje rolki. Wśród najbardziej cenionych producentów znajdziesz między innymi Powerslide (https://roooolki.com/firm-pol-1308137290-Powerslide.html), Rollerblade, K2 czy FR SEBA. Modele są niezwykle atrakcyjne wizualnie – znajdziesz tu klasycznie czarne, a także z kolorowymi akcentami, które pozwolą wyróżnić Ci się z tłumu. Wybierz swoje wymarzone rolki i nie zapomnij także o kasku i ochraniaczach!

Dodaj komentarz