Skuteczna dieta a wsparcie specjalisty

dietetyk

Problem otyłości dotyka coraz większą ilość osób. Rzec można, że stał się jedną z bardzo częstych i groźnych chorób cywilizacyjnych. Nie jest to tylko problem wyglądu zewnętrznego, ponieważ otyłość idzie w parze z szeregiem innych schorzeń w organizmie.

Dlaczego cierpimy z powodu nadwagi?

Powodów dla których wzrasta nasza masa ciała jest wiele. Przede wszystkim nieadekwatnie się odżywiamy, jemy w pośpiechu, na mieście, głównie wysokokaloryczne potrawy. Dodatkowo fatalnie wygląda sytuacja naszej aktywności fizycznej. Przeciętny Polak spędza 8 godzin za biurkiem, zaś w czasie wolnym przesiaduje przed ekranem telewizora lub komputera. Prowadząc taki tryb życia obserwować możemy powolny lecz regularny wzrost masy ciała. Wówczas staramy się schudnąć, ograniczamy jedzenie, biegamy, spacerujemy, lecz efekty na ogół są marne. Jak sprawić, aby odchudzanie stało się skuteczne?

Odchudzanie ze specjalistą

Jeżeli chcesz rozpocząć skuteczny proces odchudzania, warto znaleźć fachową i kompleksową pomoc i udać się do specjalistycznego centrum dietetycznego. Dzięki pomocy specjalistów w dziedzinie zdrowego odżywiania oraz dietetyki uzyskasz adekwatną pomoc. Otrzymasz indywidualny plan żywienia, możesz liczyć na regularne kontrole, wybór suplementów wspomagających odchudzanie, a przede wszystkim na wsparcie.

Skuteczna walka z kilogramami jest możliwa!

Już nie musisz martwić się, że nigdy nie uda Ci się schudnąć. Nie musisz godzić się, że zawsze towarzyszyć będzie Ci nadwaga. Każdy profesjonalnie opracowany program odchudzający jest indywidualnie dobrany do potrzeb danego pacjenta. Pod uwagę bierze się wiele czynników:

  • Ilość kilogramów do zrzucenia
  • Przyczyna nadwagi
  • Płeć
  • Wiek
  • Wzrost
  • Zawartość tkanki tłuszczowej oraz płynów ustrojowych w organizmie

Nie tylko dieta i jej przestrzeganie istotne jest kiedy chcemy schudnąć. Dużą rolę odgrywają suplementy diety. Dzięki nim przemiana materii jest szybsza, lepiej pracują jelita a także zmniejsza się odczuwalne łaknienie. Dodatkowo suplementy diety sprawiają, że z organizmu usuwane są szkodliwe produkty przemiany, a my czujemy się zdrowsi.

Stabilna nowa waga, bez efektu jojo

Nie tylko sam proces odchudzania jest istotny. Aby utrzymać wagę którą osiągnęliśmy, a tym samym uniknąć efektu jojo, powinniśmy dbać o stabilizowanie wagi ciała po diecie. Korzystając z pomocy fachowców możemy liczyć na regularne spotkania, w czasie której dokonywany jest pomiar tkanki tłuszczowej, zaś dieta jest modyfikowana. Wystarczy wybrać się na darmową konsultację z dietetykiem i zacząć chudnąć.

Partnerem artykułu był www.dietetyka.alsand.eu.

Dodaj komentarz