Słodziki dla cukrzyków

cukrzyca

Cukrzyca to bardzo poważna choroba, z którą należy walczyć, aczkolwiek owa walka na pewno nie jest prosta. Podstawą w profilaktyce owej choroby jest na pewno odpowiednia dieta. Jednym z aspektów, który należy poruszyć i który w tejże walce wziąć pod uwagę, jest unikanie cukru. Jego spożywanie powoduje, że gospodarka insuliną jeszcze bardziej staje się rozregulowana i stanowi to oczywiście poważne zagrożenie zdrowia i życia. W takiej sytuacji można oczywiście zastąpić cukier specjalnymi słodzikami.

Rynek tychże produktów w ostatnich latach mocno się rozwinął, w sprzedaży mamy coraz więcej opcji, mamy do dyspozycji coraz większą liczbę różnych słodzików. Tym samym powstaje całkiem słuszne pytanie o to, na co możemy postawić, po co warto sięgnąć. Nie każdy słodzik będzie przecież tym najlepszym, istnieją pewne ich rankingi, a poza tym chodzi również o to, aby tenże produkt był bezpieczny, aby nie powodował żadnych skutków ubocznych.

Różnorodność propozycji

W propozycji rynkowej mamy dostępnych bardzo wiele różnych słodzików. My wskażemy między innymi na:

  • stewię
  • ksylitol
  • sacharynę
  • acesulfam K
  • aspartam

Aspartam a cukrzyca

Słodzików, które możemy spotkać na rynku jest więcej, aczkolwiek te na pewno można zaliczyć do tych najbardziej popularnych. W sposób szczególny naszą uwagę przykuwa aspartam. Mówi się, że aspartam jest produktem, który może wywoływać różne skutki uboczne i w wielu sytuacjach nie zaleca się sięganie po niego, aczkolwiek tak naprawdę aspartam a cukrzyca to bardzo dobre połączenie. Nie mamy do dyspozycji żadnych badań naukowych, które potwierdzały by szkodliwość tego słodzika. Co więcej, tenże słodzik w ilościach zalecanych, czyli 40 mg na każdy kg masy ciała w ciągu dnia to ilość, która jest jak najbardziej wskazana i nie wywołuje żadnych negatywnych działań. Aspartam obecnie jest jednym z najbardziej popularnych słodzików stosowanych w cukrzycy, który dodaje potrawom, produktom odpowiedniego smaku, a poza tym również jest on w pełni bezpieczny, posiada on bardzo dobre opinie. Zatem jeśli mamy wybór, to warto jest postawić właśnie na aspartam, na produkty, które zawierają w sobie ów słodzik.

Walka z cukrzycą nie jest łatwa, wymaga przyjęcia bardzo szczególnych zasad w codzienności, a dieta w owych przyjętych zasadach jest kluczowa. Unikanie cukru jest czymś oczywistym, a sięganie po słodziki to naturalne następstwo odstawienia owego cukru. W tym względzie nie warto eksperymentować, ale warto sięgnąć po coś, co jest sprawdzone, bezpieczne i tym czymś jest właśnie aspartam.

Źródło: https://www.guiltfree.pl/blog/2015/01/10/aspartam-e-951/

Dodaj komentarz