Sportowy tryb życia – moda na Smartwatche

smartwatch

Stare powiedzenie mówi, że „szczęśliwi czasu nie mierzą”. Jednak większość z nas uprawia sporty i pomiar osiągnięć sportowych coraz częściej nabiera dla nas większego znaczenia. Na rynku polskim dostępne są setki jak nie tysiące różnych zegarków typu smartwatch. Dziś przedstawimy wam trzy, naszym zdaniem, najlepsze smartwatche w 2020 roku.

Amazfit to obecnie jeden z największych graczy w branży smartwatchy. Oferują różnorodną kolekcję smartwatchy, które są skierowane do różnych grup odbiorców. Obecnie są również drugim co do wielkości producentem tego typu urządzeń.

Ale oczywiście samo posiadanie dużej liczby produktów nie oznacza automatycznie, że firma jest świetna. Istnieją marki, takie jak Apple Watch i Samsung smartwatche, które co roku wypuszczają tylko dwa lub trzy modele, ale nadal cieszą się dużym powodzeniem.

Dlatego w tym artykule zgłębimy się w historię Amazfit, kolekcję ich produktów i ostatecznie pomożemy Ci ocenić, czy smartwatche Amazfit są dla Ciebie odpowiednie.

zegarek

Marka Huami była pierwotnie używana w podstawowych urządzeniach Xiaomi, w szczególności w serii Mi Band. Sukces Huami w Azji umożliwił im globalną ekspansję. Następnie Huami założył Amazfit, aby konkurować z markami z wyższej półki, takimi jak Fitbit. W krótkim czasie Amazfit udało się zostać drugim co do wielkości producentem tych urządzeń.

Wszystkie opisane w artykule smartwatche znajdziecie w sklepie internetowym xiaomi4you.pl w tej kategorii www.xiaomi4you.pl/kategoria-produktu/smartwatch

Kolekcje Amazfit Smartwatch

Amazfit to firma z siedzibą w USA, której właścicielem jest Huami. Została założona w 2016 roku i jest wyłącznym partnerem i dostawcą smartwatchy dla Xiaomi. Amazfit ma w swojej kolekcji wiele modeli. Opiszemy popularne modele, które są obecnie dostępne na rynku. Należy pamiętać, że Amazfit zmienił markę całej swojej linii produktów na „Zepp” w połowie 2020 roku, więc możesz zobaczyć zegarki reklamowane z nowym lub starym brandingiem, podczas gdy niektóre sklepy wymieniają produkty z hybrydowymi nazwami, takimi jak Amazfit (Huami) Zepp.

002

Produkt flagowy to smartwatch Amazfit GTS.

Amazfit GTS to lekki smartwatch ważący tylko 24,8g. Jest tak lekki, że prawie nie czujemy go na nadgarstku. Niektórzy użytkownicy mogą postrzegać to jako coś negatywnego, ale ja uważam, że jest to bardzo komfortowe, szczególnie podczas treningów.
Amazfit GTS jest mały , jego wymiary to : 43,25 x 36,25 x 9,4 mm.

Amazfit GTS ma wbudowany wyświetlacz AMOLED 1,65, który jest jasny i żywy dzięki czemu jest czytelny niezależnie od warunków oświetleniowych.

Jeśli chodzi o stronę oprogramowania to Amazfit GTS ma pełny zestaw funkcji . Interfejs użytkownika GTS jest łatwy w nawigacji.

Amazfit GTS to jeden z inteligentnych zegarków Amazfit ze średniej półki. Jest to tańsza wersja Amazfit GTR. Charakteryzuje się długotrwałą żywotnością baterii i kwadratowym wyświetlaczem, który przedstawia unikalne projekty tarcz zegarka.
Ma większość funkcji smartwatcha i opcji śledzenia stanu zdrowia, których można oczekiwać od smartwatcha w tym przedziale cenowym. Jeśli chodzi o tryby śledzenia zdrowia i treningu, ma czujnik tętna, monitor aktywności, monitor kroków, monitor snu i różne tryby treningu.
Ma dobrą jakość wykonania jak na swoją cenę, Amazfit GTS jest lżejszy w porównaniu do większości swoich konkurentów. Dzięki temu jest wygodniejszy zarówno w codziennym użytkowaniu, jak i podczas sesji treningowych.

zegar

Następny model to Amazfit Stratos 3

Amazfit Stratos 3 to najnowsza wersja Stratosa. Ma wiele podobieństw ze swoimi poprzednikami, takich jak rozmiar i kształt. Jednak nowszy Stratos 3 zmienił projekt, aby nadać Stratos 3 bardziej luksusowy charakter. Zastosowano materiały wyższej jakości, aby nadać zegarkowi bardziej elegancki wygląd i trwalszą jakość wykonania.
Korpus Stratosa 3 jest wykonany ze stali nierdzewnej, ceramicznych ramek z tlenku cyrkonu i plastikowej dolnej obudowy. Stratos 3 jest wyposażony w silikonowy pasek, ale można go łatwo wymienić na paski Amazfit lub paski innych firm.
Amazfit Stratos dodał kilka funkcji takie jak : tracker GPS, samodzielny odtwarzacz muzyki, wodoodporność i ulepszony monitor sprawności / zdrowia z zaawansowaną analizą wydajności. Jedynym zauważalnym pominięciem jest to, że nie ma mikrofonu ani głośnika do rozmów telefonicznych.
Stratos 3 zawiera szybką ładowarkę, która może w pełni naładować zegarek w zaledwie dwie godziny. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli jesteś fanem Amazfit T-Rex, ale chciałbyś, aby miał więcej funkcji, to Stratos będzie zegarkiem dla Ciebie.

s

Smartwatch Amazfit Bip S

to jeden z podstawowych smartwatchów Amazfit. Pomimo niskiej ceny posiada wiele funkcji, takich jak śledzenie kondycji ciała i GPS.

Bip S ma ekran o przekątnej 1,28 cala i wymiarach 42 x 35,3 x 11,4 mm. Szkło jest chronione szkłem Corning Gorilla Glass 3 generacji i powłoką chroniącą przed odciskami palców. Wyświetlacz wykorzystuje wyświetlacz TFT z pojemnościowym ekranem dotykowym i ma rozdzielczość 176 × 176 pikseli przy gęstości 194 PPI. Nie zachwyci Cię pod względem jakości wyświetlania, jak w przypadku wyświetlaczy OLED z wyższej półki, ale jest wystarczająco dobry do tego zadania.

Pasek można również wymienić na dowolny standardowy pasek, co jest dobre, zwłaszcza jeśli lubisz używać pasków innych firm. Amazfit Bip S ma dwa różne odcienie kolorów poliwęglanu używanego do wyróżnienia tego zegarka.
Pod względem żywotności baterii Amazfit Bip S może wytrzymać do 40 dni przy regularnym użytkowaniu. Ale jeśli użyjesz większości jego funkcji, będzie działać tylko do 15 dni. A w przypadku korzystania z GPS zegarek będzie działał tylko do 22 godzin. To powinno wystarczyć na tydzień.

001

Wreszcie Amazfit Bip S jest wyposażony w czujnik optyczny BioTracker TMPPG, 3-osiowy czujnik przyspieszenia i 3-osiowy czujnik geomagnetyczny. Ten zegarek może śledzić takie aktywności, jak dystans, kroki, sen, mierzyć tempo, a także może dostarczać raporty aktywności i raporty dotyczące snu. Może liczyć spalone kalorie , posiada też licznik ruchów podczas pływania. Amazfit Bip S jest wodoodporny do 5ATM.

Dodatkowo zegarek jest pyłoszczelny i odporny na pot. Te cechy sprawiają, że zegarek działa znacznie dłużej, ponieważ chroni go przed przypadkowymi rozpryskami wody.

Ogólnie rzecz biorąc, Amazfit Bip S oferuje wiele funkcji za niską cenę. Jeśli masz napięty budżet, to Amazfit Bip S jest dobrym wyborem.

Ludzie postrzegają Amazfit jako wyraźną część Xiaomi. A wielu konkurentów Xiaomi, którzy tworzą smartwatche, nie ma tak bogatej oferty produktów jak Amazfit. To natychmiast daje im przewagę, ponieważ konsument ma wiele różnych opcji w zależności od swoich preferencji i potrzeb.

Wszystkie produkty Amazfit mają konstrukcję premium i pełny zestaw funkcji, dzięki którym są konkurencyjne w każdym przedziale cenowym.Ogólnie rzecz biorąc, Amazfit to bardzo dobra marka, „uszyta na każdą kieszeń”.

Dodaj komentarz