Sposoby na piękne i zdrowe paznokcie

paznokcie

Zadbane i piękne paznokcie nie tylko wyglądają estetycznie, ale są również oznaką zdrowia. Dodatkowo, mówi się, że są one symbolem dbania o siebie, dlatego wiele kobiet marzy o ładnych paznokciach, które dodają pewności siebie.

Pielęgnacja dłoni i paznokci

Pierwszym krokiem do zdrowych, zadbanych paznokci jest pielęgnacja. Nie można zapomnieć o kremie do rąk, który najlepiej stosować codziennie, dla zapewnienia gładkiej i miękkiej skóry dłoni. Ponadto, warto unikać gorącego powietrza z suszarek, które niszczy i wysusza dłonie oraz paznokcie. Dodatkowo, w pielęgnacji świetnie sprawdza się regularnie stosowany peeling. Najlepiej wsmarowywać go w ręce raz, dwa razy w tygodniu. Poza tym warto raz na jakiś czas wykonać w domu zabieg olejowania skóry dłoni.

Odżywki do paznokci

Bardzo ważne jest właściwe odżywianie paznokci. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów preparatów, które dostarczają im właściwych substancji. Często stosowane są odżywki wzmacniające, które sprawiają, że płytka staje się twardsza i odporna na urazy. Świetnym uzupełnieniem jest odżywka regenerująca, która odżywia paznokcie i pomaga we wzroście zdrowych i mocnych płytek. Odżywki mogą występować w formie lakieru albo oliwki, która dodatkowo pozytywnie wpływa na skórki. Bardzo ważne w pielęgnacji i odżywianiu paznokci jest ich nawilżanie, dlatego warto regularnie nakładać na nie maski i kremy, które pomogą w odbudowie przesuszonych płytek.

Manicure

Zdrowe i zadbane paznokcie można przyozdobić dobrze dobranym manicure. Obecnie najpopularniejszą formą malowania paznokci są hybrydy. Jest to alternatywa dla żelowych tipsów, które w ogromnym stopniu obciążają i niszczą płytkę. Zabieg manicure hybrydowego można z powodzeniem wykonać samodzielnie w domu. Wystarczy zaopatrzyć się w zestaw z lampą UV i lakierami. Wiele przydatnych akcesoriów można znaleźć na: konadnail.pl. Na początku takiego zabiegu należy pilniczkiem uformować pożądany kształt paznokci, a następnie przetrzeć je polerkiem i posmarować cleanerem. Kolejnym krokiem jest pomalowanie paznokci bazą i utwardzić ją pod lampą UV. Potem, należy nałożyć dwie warstwy lakieru, a każdą z nich znowu utwardzić. Na koniec należy posmarować paznokcie utwardzaczem, który nada połysk całej stylizacji. Całość należy po raz ostatni utwardzić pod lampą i na koniec przemyć wszystkie paznokcie cleanerem. Zabieg nie jest skomplikowany, wymaga jedynie cierpliwości i kreatywności w doborze lakierów i dodatków.

Dbanie o paznokcie wymaga regularnej pielęgnacji. Tylko systematyczne nawilżanie, peelingowanie i odżywianie pozwoli cieszyć się zdrowymi i pięknymi paznokciami. Kropką nad „i” jest estetyczny manicure, który dodaje dłoniom i paznokciom charakteru. Warto jednak pamiętać, żeby od czasu do czasu zrobić przerwę od lakierów i hybryd. Taki odpoczynek wpłynie pozytywnie na kondycję płytek paznokci i pozwoli im na regenerację.

Dodaj komentarz