Sprzęt fitness, cross, który znajdziesz na dobrej siłowni

siłownia

Coraz więcej osób zwraca uwagę na to, jak ważna jest nasza kondycja fizyczna. Chcemy cieszyć się dobrym zdrowiem oraz zgrabną sylwetką, a do tego niezbędna jest regularna aktywność fizyczna. Aby zadbać o rozwój i sprawność każdej partii ciała, dobrze jest wykonywać zróżnicowane treningi, a żadne miejsce nie daje nam pod tym względem lepszych możliwości, niż odpowiednio wyposażona siłownia.

Sprzęt do ćwiczeń cardio

Trening cardio, to inaczej trening wytrzymałościowy, który pomaga nam spalić zbędne kalorie, wzmocnić mięsień sercowy, dotlenić organizm i poprawić krążenie. To tylko niektóre z zalet tych ćwiczeń, natomiast jeśli chodzi o odpowiednie przyrządy, to wykorzystujemy w tym wypadku sprzęt aerobowy. Każda dobra siłownia powinna być wyposażona w bieżnie, orbitreki, rowery stacjonarne, steppery czy ergometry wioślarskie. Aby zobaczyć jak wygląda sprzęt fitness wysokiej jakości warto zajrzeć na stronę sklepu Bauer Fitness. Jeśli chcemy pójść na siłownię po raz pierwszy i obawiamy się, że obsługa tego sprzętu nas przerośnie, to warto poprosić o pomoc pracowników, a na pewno chętnie pomogą.

Przyrządy siłowe czyli maszyny do ćwiczeń

W tej kategorii znajduje się tak wiele różnego rodzaju sprzętu, że trudno wymienić każdą maszynę, jednak warto podzielić je na podkategorie według tego, jakie partie mięśni możemy na nich ćwiczyć. Będą to więc przyrządy do ćwiczeń górnych partii mięśniowych, dolnych partii mięśniowych, urządzenia wielofunkcyjne oraz ławki i stojaki. Do najpopularniejszych maszyn należą motylki, wyciągi, suwnice na nogi, maszyny na mięśnie czworogłowe i dwugłowe ud, maszyny do wyciskania oraz maszyny na odwodziciele i przywodziciele ud. Większość dobrych maszyn posiada oznaczenia wskazujące, którą partię ciała przy ich pomocy ćwiczymy i jak powinniśmy z nich korzystać.

Wolne ciężary

Wolne ciężary to przede wszystkim sztangi i hantle, ale także bramy wielofunkcyjne, ławeczki itp. Przy użyciu tego sprzętu możemy wykonywać treningi określane mianem cross, czyli podnosić wydolność swojego organizmu, zrzucać zbędne kilogramy oraz zwiększać swoją siłę. Główny nacisk jest więc położony na spalanie kalorii i budowanie mięśni, jednak należy zachować przy tym ostrożność, gdyż podczas tego typu ćwiczeń rośnie ryzyko odniesienia kontuzji. Warto jednak pamiętać o zaletach ćwiczeń z wolnymi ciężarami, gdyż mają one bardzo pozytywny wpływ na nasz organizm, niektórzy trenerzy twierdzą, że jest to podstawa każdego treningu.

Po czym poznać dobrą siłownię?

Przede wszystkim zwracamy uwagę na powierzchnię siłowni, czy umożliwia wykonywanie ćwiczeń w komfortowych warunkach. Równie ważną kwestią jest profesjonalny sprzęt, który nie będzie się psuł oraz umożliwi dokładne i poprawne ćwiczenia. Od tego, czy sprzęt jest profesjonalny zależy również nasze zdrowie i to jak wysokie jest ryzyko kontuzji, dlatego też bądźmy na to szczególnie wyczuleni. Bardzo ważna jest także obecność trenera, który w razie potrzeby skoryguje naszą postawę, udzieli rad lub odpowie na nasze pytania.

Dodaj komentarz