Sprzęt na siłownię

drążek

Od kilku dobrych lat trwa moda na piękne wysportowane ciała. Ćwiczy coraz więcej osób politycy, aktorzy, celebryci jak i też zwykli ludzie. Przy ogromnej popularności mediów społecznościowych możemy tam obserwować kult ciała, oglądać wysportowanych ludzi, czerpać od nich inspiracje bądź wiedzę. Część osób decyduje się też stworzyć własną domową siłownię, a niektórzy nawet traktują to jako biznes. Jaki więc wybrać sprzęt na początek naszej przygody z siłownią?

Atlas

Bardzo dobrym pomysłem jest atlas. Jest to sprzęt wielofunkcyjny na którym możemy ćwiczyć wiele partii ciała, a przy nie zajmuje wiele miejsca. Ten sprzęt nie należy do najtańszych, ale za to daje nam wiele możliwości i jest uniwersalny. Warto też kupić go lepszej jakości, ponieważ stabilność i bezpieczeństwo powinno być na pierwszym miejscu. Przy podnoszeniu ciężarów nic nie powinno się gibać czy nienaturalnie ruszać.

Sztanga i hantle

Wolne ciężary to niezbędny sprzęt na każdej siłowni czy to domowej czy profesjonalnej. Dają one wiele różnych możliwości i sposobów na ćwiczenia różnych partii ciała. Warto kupić kilka gryfów: dłuższe, krótsze, łamane i proste. Dzięki temu będziemy mieli większy wybór na które partie ciała dokładnie chcemy oddziaływać. Przydałoby się też trochę obciążenia tak żebyśmy nie musieli zaraz go dokupywać. Do wyboru mamy żeliwo bądź obciążenie bitumiczne. Żeliwo będzie głośne, ale zajmuje mniej miejsca na gryfie, a ciężary bitumiczne są dużo większe, ale za to jak nam spadną na podłogę to nie są tak głośne. Pod sztangę warto też kupić ławeczkę. Powinna być dobrej jakości żebyśmy mogli bezpiecznie podnosić na niej ciężary. Dodatkowo może mieć też inne funkcje dzięki którym będziemy mogli wykonywać inne ćwiczenia jak na przykład ławka skośna czy rozpiętki. Kupno dobrej ławeczki do ćwiczeń mocno ułatwi nam dojście do naszej wymarzonej formy.

Bierznie, rowerki i steppery

Bardzo dobry sprzęt do ćwiczeń żeby wyrobić sobie kondycję, wytrzymałość bądź po prostu się na nim grzać to bierznia, stepper bądź rower. Oczywiście praktycznie to samo możemy robić na dworze bez inwestycji w ten sprzęt jednak czasem nie pozwala na to pogada, a czasem po prostu fajnie mieć wszystko w jednym miejscu. Sprzęt ten jest dość drogi jednak wystarczy on na lata. Często mają też one wiele funkcji i stopni trudności dzięki czemu możemy robić progres i zwiększać swoje osiągnięcia. Przy profesjonalnej siłowni jest to sprzęt niezbędny, ale w domowej niekoniecznie to już zależy od naszego budżetu i miejsca.

Źródło: https://specialfitness.pl

Dodaj komentarz