Depilacja laserowa należy do zabiegów bezpiecznych i nieinwazyjnych. Mimo to bezpośrednio po zabiegu może wystąpić zaczerwienienie naskórka, obrzęk okołomieszkowy lub świąd skóry. Jak temu zapobiec? Oto wskazówki.
Depilacja laserowa
Depilacja laserowa to nieinwazyjne, a także trwałe rozwiązanie w tematyce redukcji niechcianego owłosienia. Należy do innowacyjnych sposobów poprawy własnego komfortu, a także jakości i wyglądu skóry. Depilacja laserowa we Wrocławiu i Warszawie wykorzystuje technologię lasera Mediostar Next Pro. Skupiona wiązka światła o długości fali 810 i 940 nm przenika w głąb skóry, docierając do struktur odpowiedzialnych za proces wzrostu włosa. W wyniku tego zjawiska efekty redukcji włosów następują po 10-14 dniach od momentu wykonania zabiegu.
Wskazówka
Już po pierwszej wizycie widoczne są spektakularne efekty w postaci redukcji owłosienia, osłabienia struktury włosów, a także spowolnienia procesu ich wzrostu. Należy podkreślić, że w wyniku działania depilacji laserowej po każdej wizycie w salonie wypada około 30% włosów. Jest to związane z faktem, że depilacja laserowa oddziałuje wyłącznie na włosy znajdujące się w fazie wzrostu.
Świąd skóry po depilacji laserowej
Świąd skóry po depilacji laserowej to naturalne następstwo. Należy podkreślić, że bezpośrednio po zabiegu może wystąpić również obrzęk okołomieszkowy, który stanowi efekt podgrzania tkanek, a także zaczerwienie skóry będące następstwem działania wysokiej temperatury lasera.
Efekt świądu występujący na skórze to nic innego jak następstwo podrażnień naskórka po zabiegu. Warto podkreślić, że tego typu zjawisko występuje nie tylko po zabiegach depilacji laserowej, ale również przy innych metodach usuwania niechcianego owłosienia.
Wskazania i przeciwwskazania do depilacji laserowej
Wskazania
-
ciemne, wyraźnie widoczne włoski;
-
podrażnienia skóry w wyniku depilacji metodami tradycyjnymi;
-
zapalenia mieszków włosowych;
-
wrastające włoski;
-
hirsutyzm.
Przeciwwskazania
-
mocno opalona skóra;
-
ciąża;
-
nowotwory;
-
choroby bakteryjne, wirusowe i grzybicze skóry;
-
samoopalacz, bronzery;
-
włosy siwe;
-
zaburzenia krzepliwości krwi;
-
epilepsja (padaczka);
-
metalowe implanty w organizmie;
-
karmienie piersią;
-
choroby autoimmunologiczne;
-
zaburzenia hormonalne;
-
tatuaż (w miejscu zabiegu);
-
makijaż permanentny, botoks, kwas hialuronowy (w miejscu zabiegu);
-
mocne peelingi skóry;
-
bliznowce;
-
cukrzyca;
-
żylaki (zaawansowane stadium).
Podsumowanie
Depilacja laserowa w wyniku działania intensywnego światła może powodować lekkie podrażnienia naskórka, a także zaczerwienienie oraz obrzęk okołomieszkowy. W przypadku, kiedy ma miejsce tego rodzaju sytuacja warto pielęgnować naskórek produktami o właściwościach nawilżająco-kojących. Kosmetyki z zawartością kwasu hialuronowego, masła shea, d-panthenolu czy aloesu doskonale nawilżą, a także wyciszą podrażnioną skórę. Świąd po zabiegu depilacji laserowej to zjawisko naturalne, które często pojawia się szczególnie w przypadku grubych i gęstych włosów oraz przy wrażliwych skórach.