Technika zgubna dla naszego zdrowia?

lekarz

Nowoczesne technologie wydają się być czymś bardzo korzystnie wpływającym na naszą codzienność i rzeczywiście z owej technologii możemy wyciągnąć bardzo wiele. Z drugiej strony jednakże musimy w tym miejscu podkreślić, że ma ona na nas, na nasze zdrowie również bardzo negatywny wpływ, o czym zresztą bardzo często przecież zapominamy. W czym należy upatrywać owego negatywnego wpływu technologii na nasze zdrowie? Oczywiście można mówić o bardzo wielu aspektach, ale my będziemy chcieli w tym miejscu się ograniczyć tylko i wyłącznie do ekranów komputerów, do smartfonów, tabletów, telewizorów i innych urządzeń, które wysyłają określony przekaz i określone promieniowanie.

Negatywny wpływ techniki

Bez wątpienia musimy w tym miejscu wskazać na bardzo zgubny wpływ tych urządzeń na pracę ludzkiego mózgu. Bóle głowy, zmęczenie, rozdrażnienie, bóle kręgosłupa, pleców to tylko niektóre skutki nadmiernego korzystania z tych urządzeń. Ktoś powie, że to rozrywka lub też element pracy codziennej, ale z drugiej strony przecież mówimy o naszym zdrowiu jako o jednej z kluczowych wartości, o którą zabiegamy. Bez wątpienia możemy mówić o technologii zgubnej dla nas. Czy jednak chodzi o to, aby te urządzenia wyłączyć, wyrzucić, aby z nich nie korzystać? Niekoniecznie i nie jest to nawet wskazane. De facto chodzi bowiem o to, aby pozytywnie się karmić dobrą energią.

Jak się bronić?

Sport, spacer, przebywanie na świeżym powietrzu, zapewnienie odpowiedniej ilości tlenu to elementy, które powinny stanowić podstawę naszej codzienności, na które powinniśmy znaleźć czas. Bez wątpienia często się w tym wszystkim zapominamy, a co więcej, dziwimy się, że boli nas głowa, że chodzimy wciąż zmęczeni, a tymczasem to promieniowanie z owych urządzeń może właśnie powodować nasze gorsze samopoczucie i to się nie zmieni, jeśli my sami nie zadbamy o nasze zdrowie we właściwy sposób. Być może to wszystko nie dociera do naszej świadomości, a być może nie potrafimy wyobrazić sobie innego sposobu na życie.

Dodaj komentarz